Facebook Google+ Twitter

Matura 2012. Język polski, poziom podstawowy

Dziś maturzyści pisali test z języka polskiego. Kolejne egzaminy tuż po weekendzie. Wkrótce opublikujemy pytania, arkusze i odpowiedzi!

Sonda

Czego się spodziewasz na maturze?

W całej Polsce maturzyści przystępują dziś do 1. egzaminu dojrzałości. Na początek, tradycyjnie, język polski na poziomie podstawowym.

Jest to egzamin obowiązkowy dla wszystkich absolwentów. Na rozwiązanie zadań uczniowie dostaną 170 minut, a do jego zdania potrzebne jest zdobycie 30 proc. punktów.

Sprawdź odpowiedzi z języka polskiego


Jestem przekonana, że będzie "Wesele" Wyspiańskiego. Mojej koleżance nawet się to śniło - mówi Joanna, tegoroczna maturzystka z ZS nr 1 w Puławach. Jak dodaje, Ogólnie nie czuję się dobrze przygotowana, ale jeśli nie popełnię żadnego błędu kardynalnego, to powinno być dobrze.

W naszej szkole wprowadzili wymóg posiadania identycznych długopisów, jeśli ktoś chce mieć drugi na zapas. Ma to rzekomo zapobiec ściąganiu, ale dla mnie to głupie - mówi Joanna.

Matura 2012: "Dziady", "Lalka" i "Ludzie bezdomni". Zobacz, jakie jeszcze były pytania


Sprawdź, jakie pomoce możesz zabrać na maturę


Zapytana, czego życzyłaby sobie na tegorocznej maturze z polskiego, Joanna odpowiada: Bardzo chciałabym "Dziady", "Lalkę" albo "Makbeta" - te książki przypadły mi do gustu. Nie przewiduję zadań w oparciu o twórczość Wisławy Szymborskiej, bo z tego co wiem, matury są układane jeszcze w poprzedzającym je roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Uczeń
  • Uczeń
  • 04.05.2012 10:58

Filip Chochoł-chyba ci się pomyliło z matematyka i tez nie jest wymagana aż tak duża ilość wzorów .Chyba że ,tabliczkę mnożenia do tego zaliczasz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego na klasówkach w gimnazjum z fizyki trzeba znać wszystkie wzory, które są potrzebne? około 45 wzorów, a na maturze mamy wszystko wypisane...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.