Facebook Google+ Twitter

Matura 2012 już za kilka dni. Sprawdź niezbędne informacje!

W piątek, 4 maja, maturą z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpocznie się tegoroczny egzamin dojrzałości. Sprawdź co oprócz wiedzy teoretycznej może być potrzebne na egzaminach.

 / Fot. Waldemar Wylegalski, Głos WielkopolskiW tym roku nie obyło się bez poważnych zmian. Zdający nie będą pisać części podstawowej i rozszerzonej z języka polskiego i matematyki jednego dnia. Egzaminy z tych przedmiotów zostaną rozłożone na dwa dni.

Matury rozpoczną się 4 maja od języka polskiego na poziomie podstawowym, 7 maja licealiści zmierzą się z poziomem rozszerzonym z tego samego przedmiotu. Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym maturzyści napiszą 8 maja, a dzień później zmierzą się z rozszerzeniem. W kolejnych dniach odbędą się egzaminy z języków obcych oraz dodatkowych przedmiotów, które uczniowie wybrali na "deklaracji maturalnej".
Harmonogram egzaminu maturalnego 2012
Kolejną nowością jest możliwość zdawania ustnej matury z języka obcego na poziomie rozszerzonym. Do tej pory nie było takiej możliwości, egzamin ustny z języka obcego, wszyscy licealiści zdawali na poziomie podstawowym.

Przed wyjściem na egzamin, warto zapoznać się z zasadami jakie obowiązują na tegorocznej maturze. Zdający siedzą pojedynczo, a na ławce, w trakcie trwania egzaminu mogą znajdować się jedynie arkusze egzaminacyjne, przybory niezbędne do napisania matury oraz pomoce dopuszczone przez dyrektora CKE.

By wejść na salę egzaminacyjną niezbędny będzie dokument tożsamości z aktualnym zdjęciem. Egzamin rozpoczyna się punktualnie o godzinie wyznaczonej przez dyrektora CKE. Osoby, które spóźnią się, nie zostaną wpuszczone do sali. Warto pojawić na ok 30 minut przed rozpoczęciem testu, by uniknąć dodatkowego stresu. Uczniowie skierowani przez OKE do innej placówki, powinni posiadać przy sobie świadectwo ukończenia szkoły.

Przed rozpoczęciem części pisemnej, zdający mają obowiązek zapoznać się z informacją na pierwszej stronie arkusza oraz sprawdzić czy jest on kompletny.

W trakcie trwania egzaminu, uczniowie nie powinni opuszczać sali. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, przewodniczący komisji może zezwolić zdającemu na jej opuszczenie po zapewnieniu warunków wykluczających możliwość kontaktowania się zdającego z innymi osobami. W razie konieczności wyjścia z sali, licealista sygnalizuje taką potrzebę przez podniesienie ręki. Po uzyskaniu zezwolenia przewodniczącego komisji egzaminacyjnej, zdający może opuścić salę, ale czas jego nieobecności jest odnotowywany w protokole.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.