Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25326 miejsce

Matura 2012. Nie zdałeś matury? Zobacz, co musisz zrobić

29 czerwca około 342 tys. maturzystów pozna wyniki egzaminu dojrzałości. Osoby, które nie zdały jednego przedmiotu z części ustnej lub pisemnej, będą miały prawo przystąpić do sesji poprawkowej, która odbędzie się już w sierpniu.

Sonda

Matura 2012...

 / Fot. Sylwia LegutkoPoprawka matury jest uwarunkowana prawnie w rozporządzeniu MEN z 30 kwietnia 2007 r. Wynika z niego, że do poprawki mogą przystąpić osoby, które zdawały egzamin dojrzałości ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i powinęła im się noga tylko z jednego przedmiotu w formie ustnej lub pisemnej. Natomiast maturzyści, których egzamin został unieważniony nie mają takiego prawa.

Każda osoba, która spełnia podane wyżej kryteria i zamierza przystąpić do jednego egzaminu „poprawkowego”, ma obowiązek złożyć pisemne oświadczenie do przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego (dyrektora) w macierzystej szkole albo do OKE, jeżeli deklarację wyboru przedmiotów na egzamin maturalny przeprowadzany w maju br. składał bezpośrednio w OKE.
Pobierz druk oświadczenia
W tym roku 13 proc. maturzystów jest uprawnionych do poprawiania egzaminu dojrzałości. Osoby, które nie zdały matury z więcej niż jednego przedmiotu będą mogły podejść do niej ponownie w przyszłym roku.

Czytaj także: Wyniki matur 2012: kiepsko. Oblało 65 tysięcy maturzystów


Sprawdź (na następnej stronie) kiedy odbędą się egzaminy poprawkowe


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Arafat
  • Arafat
  • 10.09.2012 10:02

A co z uczniami którzy oblali np. dwa przedmioty jakie i do kiedy należy złożyć dokumenty na poprawkę, będę wdzięczny za przesłanie informacji na mail jasiustop@gmail.com

Komentarz został ukrytyrozwiń
bobo
  • bobo
  • 29.06.2012 22:56

170 pkt starczy na lekarski?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.