Facebook Google+ Twitter

Matura 2012. Sprawdź: co, gdzie, kiedy i jak. Egzaminy już wkrótce

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała terminy egzaminów maturalnych. Pierwszy egzamin, matura z języka polskiego w stopniu podstawowym, już 4 maja.

 / Fot. Original uploader was Marcin Otorowski at pl.wikipedia/ GNU Licencji Wolnej Dokumentacji4 maja 2012 roku, rozpoczną się egzaminy maturalne w całej Polsce. Potrwają do 25 maja.

4 maja o godzinie 9 uczniowie zmierzą się z językiem polskim (poziom podstawowy), a o godzinie 14 odbędą się egzaminy z wiedzy o tańcu (poziom podstawowy i rozszerzony).

7 maja rozpocznie się egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym.
8 oraz 9 maja - egzaminy z matematyki na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym.

Na 10 maja CKE, zaplanowała egzaminy z języka angielskiego (poziom podstawowy i rozszerzony).

11 maja odbędą się egzaminy z wiedzy o społeczeństwie oraz z fizyki i astronomii (poziom podstawowy i rozszerzony).

Na 14 maja zaplanowano egzamin z biologii oraz historii (poziom podstawowy i rozszerzony). 15 maja odbędą się dwa egzaminy: z informatyki oraz chemii (poziom podstawowy i rozszerzony), 16 maja język niemiecki na poziomie (podstawowym i rozszerzonym), a 17 maja odbędzie się egzamin z geografii oraz filozofii (poziom podstawowy i rozszerzony).

Języki: rosyjski, francuski, hiszpański, kaszubski oraz włoski na poziomie podstawowym i rozszerzonym odbędą się 18, 21, 22, 23 i 24 maja.

Na ostatni dzień matur przewidziane są egzaminy zdawane w obcym języku (matematyka, historia, geografia, biologia, chemia, fizyka).

Czas trwania egzaminów zależny jest od danego przedmiotu i poziomu (poziom podstawowy i rozszerzony).

Egzamin z języka polskiego, matematyki oraz języka mniejszości narodowych na poziomie podstawowym będzie trwał 170, a na poziomie rozszerzonym 180 minut.

Przedmioty takie jak biologia, chemia, geografia, fizyka i astronomia, filozofia, historia, historia muzyki oraz sztuki, wiedza o społeczeństwie oraz tańcu i język kaszubski na poziomie podstawowym potrwają 120 minut, natomiast na poziomie rozszerzonym uczniowie na napisanie egzaminu będą mieć od 150 do 180 minut.

Natomiast przedmioty zdawane w języku obcym będą trwać 80 minut.

Centralna Komisja Egzaminacyjna przewidziała dodatkowy termin egzaminu maturalnego w części pisemnej i ustnej, dla osób, które z przyczyn losowych nie mogą podejść do matury w odpowiednim terminie. Odbywać się on będzie od 5 do 21 czerwca 2012 roku.

Do dodatkowego terminu mogą przystąpić wyłącznie osoby, które uzyskały zgodę dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej.

Termin poprawkowy przewidziany jest na 21 sierpnia (wtorek), a część ustna odbędzie się między 20 a 24 sierpnia.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.