Facebook Google+ Twitter

Matura 2013 z matematyki. Sprawdź odpowiedzi, zobacz zadania [ARKUSZE]

Dziś o godz. 9 rozpoczął się egzamin z matematyki. Dla wielu maturzystów to najtrudniejsza część maratonu maturalnego. Zobaczcie, jakie były zadania!

Sonda

Jak oceniasz dzisiejszy egzamin?

 / Fot. PAP/Darek DelmanowiczDziś maturzyści musieli zmierzyć się z królową nauk. Jakie były zadania?

Wiemy już, że na egzaminie pojawiły się graniastosłupy. Maturzyści musieli obliczyć objętość ostrosłupa prawidłowego czworokątnego, wiedząc, że pole podstawy wynosi 100 cm2, a pole boczne 260 cm2.

Były także zadania z geometrii (obliczenie kątów w trójkącie wpisanym w okrąg) oraz procenty i nierówności.Matematyka - poziom podstawowy [POBIERZ ARKUSZ]PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI, ZADANIA ZAMKNIĘTE:

ZADANIE 1
ODPOWIEDŹ: A

ZADANIE 2
ODPOWIEDŹ: B

ZADANIE 3
ODPOWIEDŹ: B

ZADANIE 4
ODPOWIEDŹ: C

ZADANIE 5
ODPOWIEDŹ: D

ZADANIE 6
ODPOWIEDŹ: D

ZADANIE 7
ODPOWIEDŹ: C

ZADANIE 8
ODPOWIEDŹ: D

Kolejne odpowiedzi na następnej stronie -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Widzę, że nikt nie odniósł się do mojego komentarza. Władze w Polsce (niezależnie od partii) od lat budują w Polsce małą kopię USA.

W tym przypadku kopiują system edukacyjny. W USA dobre wykształcenie mogą zdobyć wyłącznie ludzie zamożni. Tacy, których rodziców stać na zapłacenie za prywatną szkołę. Cała reszta skazana jest na kiepskie państwowe szkolnictwo, a potem na kiepską pracę, bo firmy kierują się przy zatrudnianiu tym do jakiej szkoły kto chodził. W efekcie jest tam utrwalony podział na biednych i bogatych mimo teoretycznie szkolnictwa dostępnego dla wszystkich.
W Polsce zafundowano nam to samo. Dzieci zamożnych rodziców chodzą do płatnych szkół, a potem dostają dobrą pracę. Dzieci niezamożnych dostają beznadziejne szkolnictwo bo ich zadaniem jest pracowanie na zamożnych lub bycie bezrobotnym żeby ludzie nie marudzili pracując za grosze...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Arturze, obserwowałam to, co się dzieje w naszej edukacji jako uczennica, nauczycielka i matka dziecku. I z przykrością muszę przyznać, że poniższy dowcip trafnie ilustruje rzeczywistość:
Reforma edukacji w Polsce na przykładzie zadania z matematyki:
1950 r.
Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty. Ile zarobił drwal?
1980 r.
Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty - czyli 80 zł. Ile zarobił drwal?
2000 r.
Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty, czyli 80 zł. Drwal zarobił 20 zł. Zakreśl liczbę 20.
2010 r. (tylko dla zainteresowanych)
Drwal sprzedał drewno za 100 zł. W tym celu musiał wyciąć kilka starych drzew. Podzielcie się na grupy i odegrajcie krótkie przedstawienie, w którym postarajcie się przedstawić, jak w tej sytuacji czuły się biedne zwierzątka leśne i rośliny. Przekonajcie widza, jak bardzo niekorzystne dla środowiska jest wycinanie starych drzew.
2013 r.
Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Pokoloruj drwala.

A uczeń jak to uczeń - natychmiast dostosuje się do malejących wymagań i poświęci czas zajęciom bardziej go interesującym, niż nauka szkolna.
Na domiar złego obecny system nie wychwytuje zdolnych, dociekliwych, samodzielnie myślących dzieciaków, bo sprawdziany i egzaminy nie pozwalają na osiągnięcie wyniku powyżej ustalonej poprzeczki. Obowiązującym kryterium jest przeciętność, niczym w "Familiadzie".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Arturze, chodzi mi tutaj o poziom edukacji w szkołach a nie ogolny rozwój technologiczny. Ten drugi raczej w zerowym stopniu jest odzwierciedleniem przygotowania szkolnego, które z roku na rok prezentuje coraz niższy poziom (czego dowodem jest właśnie ta matura z matematyki którą w ponad połowie można rozwiązać w pamięci)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Bartłomiej Bąk - poziom nauczania schodzi na psy, ale mamy rozwój technologiczny w tempie geometrycznym. Podobnie wygląda sprawa w medycynie, fizyce, genetyce i wielu, wielu innych dziedzinach nauki. Jak zatem jest z tymi "psami"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witamy w mini kopii USA...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie jest trochę niepokojące, Panie Bartku. To jest bardzo niepokojące.
(A gimnazjalista może być rozgarnięty... Albo ogarnięty przerażeniem na myśl o egzaminie;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A przechodząc do poważniejszych tematów, to troche niepokojące jest, że wielu uczniów ma problemy z taką maturą. Szczególnie, że ogarnięte dziecko z gimnazjum by ją zdało. Poziom nauczania schodzi na psy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaczyna się robić u nas tak jak w tym (jak zwykle w 100% trafnym) dowcipie pana Mleczko.
Na obrazku rodzice zasłaniają dziecku oczy żeby nie patrzyło na tęczę na niebie i narzekają na wszechobecną propagandę homoseksualizmu... :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.05.2013 14:35

"dlaczego redakcja lansuje fotkami maturalne zachowania lesbijskie?"

Kochanie, słyszysz? A ty mnie nadal przekonujesz, żeby zostać w Polsce, a bo to nasza ojczyzna, a bo to polskie teatry, a bo to Tatry....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Rafale, oba moje wpisy były prowokacją, jednak spodziewałem się reakcji innych osób, a nie redakcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.