Facebook Google+ Twitter

Matura coraz bliżej. Matematyka najtrudniejsza w historii?

Egzamin maturalny coraz bliżej. Uczniowie analizują, co może ich spotkać podczas testu dojrzałości. Matematycy ostrzegają, że egzamin z "królowej nauk" może być trudniejszy niż zwykle.

Do egzaminu maturalnego już niewiele ponad miesiąc. Wśród uczniów szkół średnich podchodzących do egzaminu dojrzałości, da się wyczuć coraz większe napięcie. Padają pierwsze typy, co do tematów z pisemnego polskiego. Uczniowie twierdzą, że będzie poezja Wisławy Szymborskiej. Co oczywiście nie jest błędnym rozumowaniem. Wystarczy sięgnąć do arkuszy z lat poprzednich. Często na tematy wypracowań miały wpływ różne wydarzenia, np. różnego rodzaju rocznice itp.

W największą rozpacz maturzystę wpędza "królowa nauk" - matematyka. Największym problemem jest ona dla humanistów, a prognozy nie są najlepsze. Według matematyków, z roku na rok, matura z matematyki ma być trudniejsza i ze zdobyciem tych wymarzonych trzydziestu procent, może mieć problem większość zdających.

Wśród przedmiotów dodatkowych króluje WOS i geografia. Coraz mniejszym zainteresowaniem cieszy się za to historia, która " odstrasza" wypracowaniem (tylko na poziomie rozszerzonym). Jeżeli porównać materiał, który trzeba opanować z zakresu geografii, to jest on dużo mniejszy od materiału z historii. Z resztą egzamin z geografii jest, w opinii wielu maturzystów, prostszy niż ten z historii.

Egzamin maturalny rozpocznie się od języka polskiego - 4 maja. Następnie matematyka - 8 maja oraz język nowożytny 10 maja. Następne w kolejności będą przedmioty dodatkowe oraz matura ustna.

Wszystkim maturzystom życzę połamania piór na maturze oraz dostatnia się na wymarzony kierunek studiów!

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ozz
  • Ozz
  • 13.04.2012 01:00

Aplikacja, która pozwala naprawdę szybko przygotować się do matury:

http://itunes.apple.com/pl/app/memokarty-matura-jezyk-polski/id516491409?mt=8&uo=4

Znajdziesz w niej całą wiedzę z zakresu języka polskiego potrzebną do zdania egzaminu. Matematyka w przygotowaniu, powinna pojawić się w sklepie iTunes za kilka dni.

Jeżeli nie zacząłeś jeszcze uczyć się do matury skorzystaj z tej aplikacji, dzięki metodzie dydaktycznej, którą wykorzystuje nauczysz się ok. 2x szybciej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.