Facebook Google+ Twitter

Matura poprawkowa 2011. Czy matematyka znowu pogrąży uczniów?

Rozpoczęła się poprawkowa sesja matury 2011. Wszyscy, którym nie poszło w maju, mogą teraz próbować swych sił ponownie. Od 22 do 26 sierpnia, maturzyści będą mierzyć się z poprawą matury ustnej, a 23 sierpnia z egzaminami pisemnymi.

 / Fot. Screen arkuszu egzaminacyjnegoMaturzyści, którzy nie mieli szczęścia w majowym podejściu, mają ponowną szansę na poprawę swoich wyników.

W tym roku, najtrudniejszym z egzaminów, okazała się matura z matematyki. Ponad 21 proc. tegorocznych maturzystów nie uzyskało pozytywnego wyniku.

Najgorsze wyniki, odnotowano w technikach, gdzie aż 81 proc. uczniów nie zdało egzaminu z matematyki. W liceach ogólnokształcących, rezultaty były znacznie lepsze. Tam, nie zdało egzaminu 14 proc. uczniów.

Sprawdź artkusze z poprawkowej matury 2011

Egzaminy pisemne ze wszystkich przedmiotów rozpoczną się 23 sierpnia o godz. 9. Egzaminy ustne zaś, z języka polskiego i wybranego języka obcego nowożytnego, przeprowadzane zostaną przez szkoły we własnym zakresie 22-26 sierpnia.

- Myślę, że rzeczywiście poprawka będzie łatwiejsza niż matura majowa. Polska nie będzie chciała kompromitacji, nie tyle uczniów, co nauczycieli, którzy przecież ich przygotowują do matury. Będzie ok, powodzenia - komentuje ktosiek na jednym z portali edukacyjnych.

Do poprawiania wyników mają prawo wszyscy, którzy nie uzyskali 30 proc. z jednego przedmiotu obowiązkowego, a także ci, którzy w ogóle nie mogli pisać matury, np. dlatego, że byli chorzy.

Matury poprawkowe organizowane są dla maturzystów przez macierzyste placówki edukacyjne. Na egzamin pisemny, maturzyści powinni stawić się z dowodem tożsamości o godz. 8.15, czyli na 45 minut przed planowanym rozpoczęciem.

Sesja poprawkowa potrwa do 26 sierpnia. Wyniki maturzyści poznają 15 września.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

ania
  • ania
  • 06.12.2011 22:42

Może się komuś przyda, właśnie znalazłem oryginalne klucze CKE do matury poprawkowej z matematyki:
http://www.zadania.info/d1283

Komentarz został ukrytyrozwiń
dawid_zak
  • dawid_zak
  • 14.09.2011 10:17

Nie zdałeś matury??? SPRAWDŹ: niezdalemmatury.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
Buba
  • Buba
  • 31.08.2011 20:35

Zapisz się już dziś na jeden z BEZPŁATNYCH kierunków, zostań technikiem w 2 lata, zaocznie: BHP, administracji, rachunkowości, ochrony środowiska, fryzjerstwa i kosmetyki!!
Ucz się BEZPŁATNIE w 3-letnim LO po podstawówce lub 2-letnim LO po ZSZ!!
Nie zwlekaj!! Zarezerwuj sobie miejsce przez Internet już dziś!!
www.zak.edu.pl/pl/formularz_kontaktowy/
Przyjdź do sekretariatu: Zgierz, Plac Kilińskiego 4/4a lok. 10

Komentarz został ukrytyrozwiń
wse
  • wse
  • 26.08.2011 10:23

Znalazłam super konkurs, w którym można wygrać STUDIA ZA DARMO!!! Macie czas tylko do 5.09.2011r.!! Wejdźcie na profil fb Wyższej Szkoły Europejskiej!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
irekor
  • irekor
  • 23.08.2011 22:42

Matura, to nie obowiązek i nie wszyscy powinni ja zdać... Ma być barierą pewnego minimum rekrutacji na studia. I pewnym wyróżnieniem..... Za komuny niemożliwym było wysłanie zaproszenia na własny ślub z ortografem/popełnionym przez p. magister, nomen omen pedagogiki/, o innych żenujących błędach dzisiejszych, produkowanych "taśmowo" magistrów - nie wspomnę ......

Komentarz został ukrytyrozwiń
sandra
  • sandra
  • 23.08.2011 21:52

Jestem [ w 2011 roku] jedyną osobą ze swojej szkoły, która nie zdała matury z matematyki. Czułam się 'wspaniale'. Ale... Nie przeżywałam długo porażki, po prostu wzięłam się do pracy.
Poprawka nie odbyła się w mojej szkole macierzystej. Miała ona miejsce w technikumo-zawodówko-licełum. Krótko mówiąc - ta szkoła nie cieszy się dobra opinią. Kiedy zobaczyłam ludzi, którzy gromadzą się przed szkołą poczułam się jak w innym świecie i pytałam samą siebie - co ja tu robię? Myślcie sobie pod nosem, że jestem powierzchowna i oceniam ludzi po wyglądzie, ale na egzamin nie przychodzi się ubranym jak na dyskotekę. MA SA KRA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Misza
  • Misza
  • 23.08.2011 12:26

patrzcie już na pytania i odpowiedzi http://www.edulandia.pl/Edulandia/1,98377,10157695,Matura_poprawkowa_2011__Na_zywo.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

pisałem to już wcześniej, ale co mi tam... z matematyki matury nie zdawałem, zresztą nie wstdzę się przyznać, że pewnie bym nie zdał. dziś - bez matury z matematyki jakoś żyję, w sklepie też nikt mnie na pieniążkach nie oszukał przez to.
najpierw niech zaczną w szkołach uczyć myślenia, a nie klepaia na pamięć wzorów i regułek...

Komentarz został ukrytyrozwiń
misza
  • misza
  • 23.08.2011 09:21

w maju tutaj widziałem najszybciej odpowiedzi z matmy: http://www.edulandia.pl/Edulandia/1,98377,10154441,Matura_poprawkowa_2011__Juz_jutro_.html więc polecam to miejsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
onkaxD
  • onkaxD
  • 22.08.2011 22:26

podpisuję się pod słowami przedmówczyni ! ;]