Facebook Google+ Twitter

Matura poprawkowa 2011: Połowa maturzystów nie zdała matematyki

Okręgowe Komisje Egzaminacyjne podały wstępne wyniki sierpniowych matur w sesji poprawkowej. Maturzyści znowu nie radzili sobie z matematyką - drugie podejście okazało się pomyślne dla nieco ponad połowy zdających.

 / Fot. Marcin Otorowski/CC 3.0Najlepsze rezultaty odnotowano w województwie mazowieckim - odsetek zdających ukształtował się tam w granicach 61 proc. Niewiele gorzej wypadli maturzyści z województwa śląskiego (60 proc.) i kujawsko-pomorskiego (również 60 proc.) Najsłabiej napisano poprawkowe testy w województwie lubelskim - pozytywnych wyników nie uzyskała nawet połowa zdających (48,5 proc.)

Najmniej kłopotów przysporzył język polski (93,5 proc. zdanych testów pisemnych na Śląsku i 75 proc. na Lubelszczyźnie), przyzwoicie prezentują się wyniki z języków obcych, szczególnie dobrze wypada angielski i niemiecki (w województwie pomorskim odpowiednio: 93,5 proc. i 82 proc. udanych podejść).

Matura poprawkowa 2011. Tym razem się uda?


Fatalnie są wyniki z matematyki, do której podeszło najwięcej zdających (majowej próbie nie sprostała 1/5 maturzystów). W lubelskiem wymaganych 30 procent punktów nie uzyskała nawet połowa zdających (44 proc.) Na liderującym Mazowszu minimalny próg przekroczyło 56,6 proc. maturzystów - podaje serwis natablicy.pl.

Krytycznych słów tegorocznym maturzystom nie szczędzą internauci. Na jednym portali edukacyjnych Bubel napisał: "Jestem zdania że KAŻDY przedmiot którego uczyło się w szkole średniej można spokojnie na 30% napisać na podstawie, bez większych przygotowań."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tomek Kłoczko
  • Tomek Kłoczko
  • 15.09.2011 10:06

Nie przejmujcie się - bez matury da się żyć i to nawet lepiej niż z maturą, żeby nie tracić roku albo zaplanowac nową karierę mozna zdecydować się na szkołę policealną (nauka jest tam możliwa bez matury, wystarczy ukończona szkoła średnia). Można zdobyć zawód a w międzyczasie na spokojnie poprawić maturę - jest wiele różnych specjalności (nauka całkowicie od podstaw) - kosmetyka, informatyka i grafika, bhp, reklama, rachunkowość. a niewielkie miesięczne czesne (99-150 zł) można opłacić pracując, bo nauka jest zwykle w weekendy. Zapraszamy do naszego Studium Policealnego w Warszawie i Krakowie - jako jedyna szkoła policealna mamy najwyższe wskaźniki zdawalności egzaminów końcowych sprawdz na www.cek.pl i zaufaj najlepszej szkole i bez załamki, trzeba iść do przodu!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.