Facebook Google+ Twitter

Matura. Powiat ostrowiecki najlepszy w województwie świętokrzyskim!

Maturzyści z powiatu ostrowieckiego zdali maturę najlepiej w województwie świętokrzyskim. Zaliczyło ją 84 proc. przystępujących do egzaminu.

Nauczyciele egzaminatorzy sprawdzają prace maturalne z chemii w budynku Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. / Fot. PAP/Lech MuszyńskiO dziwo, najgorzej w całym województwie wypadł powiat kielecki, w którym egzamin dojrzałości zdało zaledwie 65,7 proc. tegorocznych maturzystów,w porównaniu z 80,1 proc. wszystkich abiturientów w województwie, gdzie maturę zdawano w 309 szkołach ponadgimnazjalnych. Po raz pierwszy egzamin zdawało 14 299 osób, a 2027 osób ponawiało maturę.

W świętokrzyskim najpopularniejszym przedmiotem okazała się geografia, którą zdecydowało się pisać aż 35 proc. wszystkich zdających. Dużo osób wybrało również wiedzę o społeczeństwie oraz biologię. Zdecydowanie więcej osób niż w roku poprzednim zdecydowało się zdawać matematykę i chemię. Okazało się, że po raz kolejny historia traci zwolenników wśród zdających. Językiem wybieranym najczęściej był tradycyjnie angielski - 73 proc. zdających.

Dzisiaj, 30 czerwca 2009 roku, w wszystkich liceach maturzyści odbierają karty z wynikami matur. Niestety, ten rok, pomimo wcześniejszego szumu medialnego o zbyt prostych egzaminach wypadł najgorzej od trzech lat. Zdawalność wyniosła tylko 78 proc. Czytaj więcej o wynikach z matur.

Zdawalność wśród przystępujących do matury po raz pierwszy według powiatów (od największej do najmniejszej):

ostrowiecki 84,0%
staszowski 83,3%
miasto Kielce 82,9%
starachowicki 82,2%
konecki 82,2%
włoszczowski 80,0%
skarżyski 79,5%
jedrzejowski 78,5%
buski 78,0%
kazimierski 76,6%
sandomierski 76,3%
opatowski 76,0%
pinczowski 66,2%
kielecki 65,7%

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Brawo dla maturzystów i ich nauczycieli!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.