Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2421 miejsce

Matura próbna 2011/2012 z Operonem. Jak poszedł Wam język polski?

Za nami pierwszy dzień zmagań licealistów z maturą próbną Operonu. Jak poszedł Wam język polski?

 / Fot. Polskapresse/Marzena BugałaJak podaje serwis natablicy.pl w pierwszej części, sprawdzającej umiejętność czytania ze zrozumieniem, maturzyści musieli zmierzyć się z tekstem Adama Krzemińskiego "Słownik zabijania".

Harmonogram próbnych matur

Druga i najlepiej punktowana części egzaminu, polega na sprawdzeniu umiejętności analizowania i interpretacji tekstu. Na miłośników poezji czekał temat "Role postaci spoza świata i ich wpływ na dalsze losy bohaterów - analiza porównawcza i interpretacja fragmentów "Makbeta" Williama Szekspira i "Nie-boskiej Komedii" Zygmunta Krasińskiego". Zwolennicy prozy, zajmowali się tematem: "Jaki wpływ na postawę młodego Baryki miała opowieść jego ojca o szklanych domach na podstawie fragmentów "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego".

W komentarzach pojawiało się rozczarowanie, spowodowane tym, że "Przedwiośnia" Żeromskiego jeszcze nie omawiano na lekcjach, ale więcej obaw maturzystów wzbudza... środowy egzamin próbny z matematyki.

Wpadnij na najlepszy polski serwis o szkole: Natablicy.pl



Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

jasiek
  • jasiek
  • 23.11.2011 21:20

na fejsie jest wszytsko https://www.facebook.com/ozezwmature

Komentarz został ukrytyrozwiń
Daga19
  • Daga19
  • 23.11.2011 15:31

U mnie "Przedwiośnia" nie było :/ Nawet nie wiadomo kiedy będzie.
1 część nawet w miare :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
  • ela
  • 23.11.2011 12:00

przedwiośnie było najlpeszym do opisania ;) dziwie sie ze tego ktos nie mial ja to miałam w 3 klasie technikum a teraz jestem w 4 to zalezy od tego jak nauczyciel prowadzi materiał tzn lekcje wedlug harmonogramow powinien przedwioscie granice itp skonczyc najpozniej we wrzesniu!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
demo
  • demo
  • 23.11.2011 08:59

Ludzie, nie dajcie się oszukac ! Tylko Edulandia i Operon MAJĄ PRAWO publikować oficjalne arkusze i rozwiązania:
http://www.edulandia.pl/matura/1,118553,10685907,Probna_matura_z_Operonem_2012_jezyk_polski__Start_.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
Selene
  • Selene
  • 22.11.2011 20:03

U mnie na szczęście wczoraj skończyliśmy omawiać ,, Przedwiośnie '' więc luz :) z częścią pierwszą było trochę gorzej, ale nie jest źle :) oby w maju też była taka. Zobaczymy co będzie jutro. Powodzenia wszystkim na matmie :) !!

Komentarz został ukrytyrozwiń
klaudia
  • klaudia
  • 22.11.2011 19:21

Była beznadziejna nie mielismy przedwiośnie ;/ moze mam ze 2 punkty ;d

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Kaaa
  • Marta Kaaa
  • 22.11.2011 16:41

Naszej klasie się udało ponieważ przedwiośnie omawialiśmy nie dawno i na podobny temat pisaliśmy wypracowanie po omówionej lektorze ale pytania dotyczące rozumienia tekstu to masakra wogóle ktoś miał chyba gorszy dzień pisząc o zabójstwach ludobójstwach i morderstwach weeeeeeeeeeź massssaaaaaaakrrraaaaaa

Komentarz został ukrytyrozwiń
czaarna45
  • czaarna45
  • 22.11.2011 16:10

U nas nikt nie spodziewał się "Przedwiosnia", bo jeszcze tego nie omawialismy:( Tez jestem w technikum i ostatnio zrobilismy "ludzi bezdomnych", ale wybrnelam wybierajac temat nr 1. Tekst był jak dla mnie super, pytania też spoko. Ogolnie oceniam pozytywnie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
czekolada
  • czekolada
  • 22.11.2011 16:10

beznadzieja, powtórzyłam wszystkie powieści! a przedwiośnie zaczynamy dopiero od następnego tygodnia! żaaal...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek
  • Marek
  • 22.11.2011 15:49

Moim zdaniem matura przystępna. Tekst nie był aż taki trudny, pytania też w miare(chyba 2 czy 3 wymagały zastanowienia się). Co do wypracowania to akurat też nie miałem jeszcze "Przedwiośnia"- po maturach bede go zaczynał więc się nie przejmuje za bardzo, bo temat który wybrałem też był dobry. Napisałem co wiedziałem i oby wystarczyło,aby "wstrzelić się" w klucz.