Facebook Google+ Twitter

Matura próbna 2012 z Operonem. W czwartek języki obce

W czwartek rozpoczęła się próbna matura z języków obcych. Egzamin zaczął się w szkołach o godz. 9. Niedługo przekonamy się co sprawiło największe trudności. Wśród języków obcych były do wyboru angielski, niemiecki, francuski i rosyjski.

 / Fot. Polskapresse/Jacek BabiczPróbna matura wygląda praktycznie tak samo jak ta właściwa, pisana w maju. Mniejsze są tylko emocje. Egzamin z języków obcych można zdawać na dwóch poziomach. Poziom podstawowy trwa 120 min, a rozszerzony podzielony jest na dwie części pierwsza - 120-minutowa i druga 70-minutowa. Aby zdać egzamin dojrzałości, trzeba dostać minimum 30 proc. punktów z przedmiotów obowiązkowych w ustnej i pisemnej części egzaminu.

Czytaj też: Zobacz odpowiedzi z języka polskiego!

Na egzaminie pisemnym z języków obcych uczniowie muszą się zmierzyć z zadaniami ze słuchu jak i różnymi formami pisemnymi. Egzamin podzielony jest na część testową i opisową. Częstą formą opisową jest np. napisanie listu. Największy strach budzi napisanie listu formalnego, dużo prościej jest z listem nieformalnym. Część ustna to rozmowa z egzaminatorami oraz opis sytuacji przedstawionej na ilustracji. Egzamin zdawany jest w macierzystej szkole ucznia.

A Wy, jakie języki obce wybraliście i jak Wam poszło?

Więcej o maturach próbnych:
natablicy.plDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.