Facebook Google+ Twitter

Matura próbna z bombą w tle

Kwadrans po rozpoczęciu matury próbnej w Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim pojawiła się policja i ewakuowała osoby przebywające w budynku.

Ktoś zadzwonił na policję z informacją o podłożeniu w budynku szkolnym ładunku wybuchowego, którego (przynajmniej dotychczas) nie odnaleziono.

W pośpiechu ewakuowani maturzyści nie zdążyli nawet zabrać ze sobą ubrań. Na szczęście pogoda dopisała i osoby oczekujące na Rynku Nowomiejskim, przy którym usytuowana jest szkoła nie zmarzły.

Jeszcze nie wiadomo, w jakim terminie odbędzie się powtórzenie matury próbnej. Również nie wiadomo, jakie rezultaty przyniosła kontrola telefonów komórkowych maturzystów.

Podejrzenie padło na nich. Uznano widocznie, że któryś z uczniów po zorientowaniu się, że nie jest w stanie napisać z pozytywnym skutkiem tego egzaminu, zdecydował się na głupi żart.

Informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego już kilka razy zmuszały do ewakuacji budynków publicznych w Janowie Lubelskim. A po aresztowaniach mieszkańców Janowa Lubelskiego, którzy produkowali ładunki wybuchowe (które użyto przed dwu laty w Warszawie i pod Łęczną) tego typu alarmy są traktowane bardzo poważnie. Tym bardziej, że w ubiegłym roku uczniowie tej samej szkoły zostali aresztowani za użycie materiałów wybuchowych na peryferiach miasta – wówczas skończyło się to jedynie wypadaniem szyb z pobliskich budynków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.