Facebook Google+ Twitter

Matura próbna z Operonem 2012. W piątek przedmioty dodatkowe

Dzisiaj maturzyści kończą zmagania z próbnymi maturami. Ostatni dzień egzaminów, to czas zmierzenia się z dowolnie wybranym przez zdających przedmiotem. Maturzyści do wyboru mają: historię, wos, biologię, geografię, chemię lub fizykę.

Dziś ostatni dzień zmagań z próbnymi maturami / Fot. Polskapresse/Marzena BugałaPrzedmioty dodatkowe zazwyczaj budzą mniejsze emocje niż język polski czy matematyka. Wiąże się to z tym, że uczniowie mają dość szeroki wybór i mogą zdecydować się zdawać ten przedmiot, który najbardziej ich interesuje. Poprzednie lata pokazały, iż zdający najczęściej piszą maturę z geografii, na drugim miejscu znalazła się z kolei wiedza o społeczeństwie. Próbna matura z przedmiotów dodatkowych rozpoczęła się o godzinie 9. Czas na napisanie matury z wybranego przez siebie przedmiotu, wynosi 120 minut na poziomie podstawowym i 150 minut na poziomie rozszerzonym. Wyjątkami są historia i wiedza o społeczeństwie. W przypadku tych przedmiotów, na poziom rozszerzony przewidziano 180 minut. Dłuższy czas egzaminów z tych dwóch przedmiotów, spowodowany jest koniecznością napisania wypracowania.

Więcej o próbnej maturze w serwisie: natablicy.pl

Redakcja W24.pl zachęca do dzielenia się refleksjami w komentarzach na temat tego, jak Wam poszły egzaminy z przedmiotów dodatkowych. Już dziś opublikujemy arkusze zadań wraz z odpowiedziami.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

natalka
  • natalka
  • 25.11.2011 17:29

jak wam poszła chemia? z czym mieliście największy problem:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Olka
  • Olka
  • 25.11.2011 11:11

Operon zaszalał z matura z biologii z podstawy ;) masakra! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.