Facebook Google+ Twitter

Matura z języka polskiego 2010 - pierwsze opinie

4 maja, tuż przed godziną 12 zakończył się egzamin maturalny z języka polskiego. Czy było ciężko? Jakie odczucia panują wśród maturzystów? Czy strach przed egzaminem okazał się słuszny?

Sądząc po opiniach maturzystów, które niedawno ukazały się na znanych forach nie było łatwo, choć zdarzają się inne wypowiedzi. Przytaczając niektóre wypowiedzi, sytuacja wygląda następująco:

Maturzystka: "uff.... i po bólu. Ale niech żaden burak nie denerwuje mnie pisząc, że było tak łatwo. Najgorzej nie było, ale do najłatwiejszych też to nie należało. Niektóre pytania do tekstu były beznadziejne"

Jednak kilka linijek niżej możemy spotkać zupełnie odmienną opinię:

Siwy: "lajtowo:) łatwizna;) na lajcie powinna większość zdac;p"

bartas: "Ogólnie matura z polaka łatwa, ale czy dobrze trafiliśmy w klucz odpowiedzi do pierwszej części? Każdy ma inny tok myślenia "

Można spotkać też wypowiedzi, które zadziwią większość zwykłych maturzystów:

polski kula u nogi:
"czemu polski jest taki trudny, na szczescie juz po, jutro matma sama przyjemność"

Zobaczmy teraz, co maturzyści sądzą o tematach wypracowań, czy były do przewidzenia?

Smakosz: "20 lecie było pewne :) ale 'zdążyć przed panem bogiem' szczerze mnie zaskoczyło. Za to świętoszek strzał w 10! Czytanie ze zrozumieniem tez super! Jestem zadowolony. Chwila prawdy jutro. życzę wszystkim powodzenia:)”

Buła: "Miałem sporego pecha. żadnej z lektur nie znałem wspaniale, ale Świętoszek jest dość popularny i coś się obiło o ucho. Ucieszyło mnie to, że nie trzeba było odwoływać się do całości tekstu. Takie coś by mnie zabiło :P Powodzenia jutro na matmie.

P.S. Rzeczywiście, niektóre pytania z czytania ze zrozumieniem były... niezrozumiałe ;]"

Alicja: "Uważam, że nie były aż takie trudne tematy pracy. Dokonać charakterystyki i to właściwie na podstawie fragmentu. Ten drugi temat był już troszkę trudniejszy.Ja pisałam na 1 i kilka minutek po 10 wyszłam bo już miałam wszystko napisane ;)
jutro będzie gorzej bo matma ;/"

Czyli... sytuacja wygląda podobnie jak w latach poprzednich. Niedługo dowiemy się jak wygląda sytuacja z arkuszem rozszerzonym.

A jutro matura z matematyki - życzymy połamania długopisów:)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.