Facebook Google+ Twitter

Matura z matematyki 2010. Przewodnik dla niezaawansowanych

O godzinie 9, ok. 404 tysiące maturzystów rozpoczęło egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym. Jest to wręcz wydarzenie historyczne, bo matematyka, po 25 latach, znowu jest przedmiotem obowiązkowym na egzaminie maturalnym. Tuż przed "godziną 0", zwłaszcza z myślą o niezaawansowanych matematycznie, publikujemy zestaw najważniejszych wymagań egzaminacyjnych.

 / Fot. .Jeśli śledzicie od kilku tygodni Wiadomości24.pl, to zauważyliście, że staramy się podpowiadać Wam najważniejsze informacje dotyczące matur pisemnych i ustnych. Z myślą o maturze z matematyki, Marta Abramowska rozwiązuje dla Was zadania maturalne, pokazując tok myślenia, który w najkrótszy i najbardziej efektywny sposób doprowadzi Was do prawidłowego rozwiązania.

Tuż przed "godziną 0", przypominamy Wam najważniejsze informacje techniczne dotyczące egzaminu maturalnego z matematyki.

Egzamin maturalny z matematyki, zdawany jako przedmiot obowiązkowy, jest egzaminem na poziomie podstawowym. Trwa 170 minut i polega na rozwiązaniu zadań egzaminacyjnych sprawdzających rozumienie pojęć i umiejętność ich zastosowania w życiu codziennym oraz zadań o charakterze problemowym.

Egzamin maturalny z matematyki, zdawany jako przedmiot dodatkowy, jest egzaminem na poziomie rozszerzonym. Trwa 180 minut i polega na rozwiązaniu zadań egzaminacyjnych wymagających rozwiązywania problemów matematycznych.

Arkusz podstawowy
Składa się z 3 grup zadań:

Grupa I – zawiera od 20 do 30 zadań zamkniętych. Do każdego z tych zadań podane są
cztery odpowiedzi, z których tylko jedna jest poprawna. Każde zadanie z tej grupy jest punktowane w skali 0-1.
Grupa II – zawiera od 5 do 10 zadań otwartych, wymagających krótkiej odpowiedzi, punktowanych w skali 0-2.
Grupa III – zawiera od 3 do 5 zadań otwartych, wymagających rozszerzonej odpowiedzi, punktowanych w skali 0-4, albo 0-5, albo 0-6.

Za rozwiązanie wszystkich zadań zdający może uzyskać maksymalnie 50 punktów.

Zasady oceniania arkuszy egzaminacyjnych

Zadania otwarte w arkuszach egzaminacyjnych sprawdzają i oceniają egzaminatorzy. Szczególnie zwracają uwagę na:poprawność merytoryczną rozwiązań, kompletność prezentacji rozwiązań zadań-wykonanie cząstkowych obliczeń i przedstawienie sposobu rozumowania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.