Facebook Google+ Twitter

Matura z matematyki: maturzyści w grobowych nastrojach

Na forach internetowych wrze. Uczniowie porównują swoje rozwiązania zadań z dzisiejszej matury próbnej i komentują sam egzamin.

Matura próbna z matematyki / Fot. Polskapresse"Łatwe", "Kpina", "Otwarte takie sobie" - to tylko niektóre z opinii przyszłych maturzystów. Generalnie nastroje młodych ludzi nie są zbyt radosne. Większość zgodnie twierdzi, że pytania zamknięte nie były trudne, wystarczyło uważnie je czytać. Wielu uczniów uważa je za bardzo "podchwytliwe". O wiele więcej osób narzeka na pytania otwarte.

Trudne, niezrozumiałe, dziwne - tak określają internauci zadania otwarte dzisiejszej matury. Dlaczego? Osoby słabsze z matematyki często nawet nie próbowały ich rozwiązywać lub zatrzymywały się w połowie. Twierdzą, że nie rozumiały pytań. Na popularnym serwisie Grono.net otwarto forum tegorocznych maturzystów. Wszyscy zgodnie przyznają, że dzisiejszy egzamin był za trudny dla uczniów z klas o profilach humanistycznych i ogólnych. - Osobiście czuję strach przed tym, że w przyszłym roku w maju, może być sporo trudniej niż w tym roku. Nie jestem najmocniejsza z matmy. To w przedmiotach humanistycznych, a nie ścisłych czuję się mocna. - Pisze jedna z użytkowniczek, popierana przez kilkudziesięciu innych. O dziwo, głosów pozytywnych jest niewiele.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Math-Bridge-Book.pngRozżaleni maturzyści mówią o brakach w nauce i niedociągnięciach programowych. Twierdzą, że nauczyciele źle ich przygotowali do egzaminu. Na forum Kuriera Porannego króluje dziś teza, że zdanie matury z matematyki wymaga znalezienia dobrego korepetytora. Nie jest to pozbawione oparcia w faktach tegoroczna matura próbna jest trudniejsza niż majowa. Jednocześnie zaniepokojenie uczniów wzbudza fakt, że nie otrzymają poprawionych arkuszy odpowiedzi. - Jak mamy się nauczyć rozwiązywać zadania, jeśli nie zobaczymy, co było źle? - Pyta Kamil na serwisie Grono.net. Powszechne jest narzekanie, że braków programowych nie uda się nadrobić do maja.

Widać wyraźnie, że atmosfera wśród maturzystów jest nienajlepsza. Panuje nastrój rezygnacji. Korepetytorzy korzystają z dzisiejszego zamieszania i zamieszczają swoje ogłoszenia na stronach, forach i portalach z ogłoszeniami drobnymi. Najwyraźniej na matematycznym pomyśle Ministerstwa Edukacji skorzystają przede wszystkim dorabiający korepetycjami studenci kierunków ścisłych.

Czytaj także:

Matura ptóbna z matematyki - było ciężko. Arkusze
Przecieki i pytania maturalne z matematyki. Matura 2010
Maturzysto, zaprzyjaźnij się z matematyką. W24 Ci pomogą
Maturzysto, godzina "0" już blisko. Nowa akcja W24
Co maturzysta wiedzieć powinien
Matematyka dla ryzykantów

Matematyka na maturze. Jak rozwiązywać zadania z arkusza. Cz. 1
Matematyka na maturze. Jak rozwiązać zadania z arkusza. Cz. 2
Matematyka na maturze. Jak rozwiązać zadania z arkusza. Cz. 3
Matematyka na maturze. Jak rozwiązać zadania z arkusza. Cz. 4
Matematyka na maturze. Jak rozwiązywać zadania z arkusza. Cz. 5
Matematyka na maturze. Jak rozwiązać zadania z arkusza. Cz. 6
Matematyka na maturze. Jak rozwiązać zadania z arkusza. Cz. 7

W Wiadomościach24.pl, piszemy nie tylko o szkole!
Przeczytaj koniecznie:


Przewodnik po serwisie Wiadomosci24.pl
Wiadomosci24.pl - tu wciąż coś się dzieje
Ty piszesz, ty zarabiasz, my nie bierzemy ani grosza
Wiadomosci24.pl płacą za najlepsze newsy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

lukas
  • lukas
  • 29.12.2010 23:24

Zgadzam się z tym, matematyka zmusza ludzi do myślenia. I co jest trudnego w tym, żeby wykorzystać jakiś wzór w zadaniu i zacząć kombinować, chyba właśnie ten przymus myślenia. Jeżeli ktoś chce się wziąć za siebie to polecam stronę na której co miesiąc będą udostępniane próbne matury. Oto te z grudnia: http://www.megamatma.pl/mm/maturaGp i http://www.megamatma.pl/mm/maturaG. Znajduje się tam również wiele rozwiązanych przykładów, zadań, a także klasówki z każdego działu. Polecam. Aby nauczyć się matematyki należy dużo ćwiczyć (rozwiązywać zadania). Powodzenia wszystkim już na tej normalnej maturce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro osoby słabsze z matematyki nawet nie próbowały przeczytać pytań otwartych, nie powinny nawet przystępować do matury. Widać to ich przerasta. Mamy kształcić światłych ludzi, nie dostosowywać standardy do najgorszych, p[o to przywrócono egzamin z matematyki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.