Facebook Google+ Twitter

Matury próbne w tym roku szkolnym już po raz drugi

Już od 23 listopada w większości szkół ponadgimnazjalnych rozpocznie się cykl próbnych matur z "Operonem". Akcja przygotowana przez portal Edulandia.pl, "Gazetę Wyborczą" i Wydawnictwo Pedagogiczne "Operon" ma miejsce już po raz czwarty.

Już 23 listopada pierwsza z serii matur z "Operonem". Wydawnictwo przygotowuje materiały i wysyła je do szkół całkowicie nieodpłatnie - wystarczyło, aby dyrektor zgłosił wcześniej chęć uczestnictwa w programie i dostarczył dane dotyczące ilości uczniów biorących udział w poszczególnych egzaminach. Cała sesja egzaminacyjna trwa 4 dni. Jej wyniki zostaną wysłane do szkół w styczniu. Co więcej, poza wynikami w raportach będą również informacje o tym, jak uczniowie radzą sobie ze stresem przed egzaminem oraz jak trudny był dla nich dany poziom testu.

Matura z Operonem już 23 listopada!

Już dzień po każdym egzaminie jego modelowe odpowiedzi będą publikowane na stronie WWW.edulandia.pl oraz w Gazecie Wyborczej. Już teraz uczniowie mogą bez problemu znaleźć w Internecie testy z zeszłych lat oraz ich rozwiązania.

Próbna matura z WSiP


 / Fot. http://www.sxc.huHarmonogram:

23 listopada - próbna matura z języka polskiego w zakresie podstawowym, godz. 9.00
24 listopada - próbna matura z matematyki w zakresie podstawowym, godz. 9.00
25 listopada - próbna matura z języków obcych w zakresie podstawowym (język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski), godz. 9.00
26 listopada - próbna matura z przedmiotów do wyboru (historii, WOS-u, biologii, chemii, geografii, fizyki i astronomii) w zakresie podstawowym i rozszerzonym oraz matematyki, języka polskiego i języków obcych (język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski) w zakresie rozszerzonym, godz. 9.00.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.