Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

986 miejsce

Matury trwają, a Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu już rekrutuje

Maturzyści z Radomia dopiero zaczynają swoje matury, ale Uniwersytet Technologiczno - Humanistyczny już teraz rozpoczyna kampanię promocyjną, próbując zachęcić młodych radomian do studiowania w swoich progach.

 / Fot. By Avro52 (Own work) [Public domain], via Wikimedia CommonsDo tej pory oferta UTH im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu– znanego jeszcze do września 2012 roku jako Politechnika Radomska – była dość ograniczona i celowała głównie w kierunki ścisłe oraz techniczne. Łącznie uniwersytet kształci obecnie ponad 7500 studentów na wydziałach: Materiałoznawstwa Technologii i Wzornictwa, Mechanicznym, Transportu i Elektrotechniki, Informatyki i Matematyki, Ekonomicznym, Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej, Filologiczno - Pedagogicznym oraz Sztuki.

Aby przyciągnąć na uczelnię jeszcze większą grupę studentów, władze placówki zdecydowały się na otarcie kolejnych kierunków, w tym również dziennikarskiego, na który zapotrzebowanie zgłaszali kandydaci już w poprzednich latach. Od 19 maja maturzyści będą mogli rejestrować się w elektronicznym systemie rekrutacyjnym. Do wyboru będą mieli prawie trzydzieści różnych kierunków, w tym ekonomię, administrację, matematykę, informatykę, mechanikę i budowę maszyn, budownictwo, elektrotechnikę, grafikę, architekturę wnętrz, turystykę i rekreację, pedagogikę, pracę socjalną, filologię polską, angielską i germańską oraz fizjoterapię i pielęgniarstwo.

Z nowych kierunków, które od roku akademickiego 2014/2015 zadebiutują na UTH, absolwenci szkół ponadgimnazjalnych będą mieli do wyboru dziennikarstwo z językiem i kulturą angielską oraz hiszpańską lub niemiecką i rosyjską, bezpieczeństwo i higiena pracy, zielone technologie, samochody i bezpieczeństwo w transporcie drogowym i prawo w działalności gospodarczej. Wszystkie kierunki otwierane są w trybie studiów stacjonarnych na poziomie licencjackim. Dodatkowo na Wydziale Sztuki zostanie otworzony kierunek grafika w trybie jednolitych studiów magisterskich. Uniwersytet Technologiczno – Humanistyczny ma również ofertę dla studentów kształcących się na studiach magisterskich: pojawią się specjalności takie jak techniki kryminalistyczne, technologia leków a także kosmetyki i produkty apteczne, transport i logistyka w turystyce oraz marketing i zarządzanie w turystyce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.