Facebook Google+ Twitter

Maturzyści do rejestracji!

Chcesz studiować na UW i masz stara maturę? Tylko do 8 maja możesz rejestrować się na egzaminy wstępne na kierunki, na tej uczelni. Rejestracja odbywa sie przez internet, egzaminy wstępne odbędą się pomiędzy 6 a 13 czerwca.

Kandydaci, którzy wiążą swoją przyszłość ze studiami na Uniwersytecie Warszawskim powinni w najbliższych dniach zadecydować o wyborze kierunku studiów i przystąpić do rejestracji w systemie IRK (Internetowa Rejestracja Kandydatów).

Kandydaci ze starą maturą muszą zdawać Centralny Egzamin Wstępny, który będzie równoważny z „nowym” egzaminem maturalnym. Tak jak nowa matura, centralny egzamin ma zweryfikować poziom wiedzy i umiejętności przyszłych studentów.

- „Starych maturzystów” przystępujących do egzaminów jest dużo mniej niż w poprzednich latach - mówi rzecznik prasowy UW - Anna Korzekwa. - Roczniki matury 2004 i wcześniejsze są już w mniejszości - dodaje.

A jak na Politechnice Warszawskiej?

Między 5 a 25 maja do rejestracji na studia wyższe zachęca także Politechnika Warszawska. „Starzy maturzyści” rejestrują się dokładnie w ten sam sposób, jak osoby zdające maturę po 2004 r. - Dopiero w trakcie procesu rejestracji internetowej maturzysta ma zadeklarować czy zdawał starą czy nową maturę - dowiedziały się Wiadomości24.pl w Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej.

Chętnych do studiowania na warszawskich uczelniach nie brakuje. W poprzednich latach liczba kandydatów na studia na UW przekraczała pięciokrotnie liczbę dostępnych miejsc. „Starzy maturzyści” nie powinni więc zwlekać z rejestracją jeśli chcą zasilić szeregi studentów warszawskiej uczelni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.