Facebook Google+ Twitter

Maturzyści Giertycha, spieszcie się!

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-08-21 09:39

Najwcześniej w ostatnim tygodniu sierpnia wejdzie w życie rozporządzenie dotyczące "amnestii" dla maturzystów z 2005 i 2006 roku. Okręgowe komisje egzaminacyjne będą miały wtedy 14 dni na wydanie dodatkowych świadectw dojrzałości.

 

fot. MWMEDIA"Ułaskawieni" przez ministra edukacji maturzyści dostaną je prawdopodobnie dopiero w drugim lub trzecim tygodniu września. Mogą mieć więc problemy ze znalezieniem wolnych miejsc na bezpłatnych studiach dziennych, bo państwowe uczelnie kończą już rekrutację.

Na przykład, na filozofii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi termin składania dokumentów mija 25 sierpnia. Podania o przyjęcie na Politechnikę Łódzką można składać do 11 września. Jak zaznaczył prof. Edward Jezierski, prorektor ds. kształcenia PŁ, uczelnia nie zamyka drogi przed maturzystami, ale nie zmienią się zasady naboru ani terminy.

Zapisy na Uniwersytet Łódzki w tzw. drugiej rekrutacji przyjmowane są na większości kierunków do 27 sierpnia. Świadectwa dojrzałości będzie można złożyć po opublikowaniu przez uczelnię list osób zakwalifikowanych do przyjęcia, czyli - w zależności od kierunku - do 15 lub 20 września. I tu jest szansa dla "amnestionowanych".

- Jeśli złożą dokumenty w odpowiednim terminie, zostaną przyjęci, ale nie ma mowy o przedłużeniu rekrutacji - mówi Dorota Dębicka, kierowniczka działu nauczania UŁ.

Maturzyści mają szanse dostania się na prywatne uczelnie, które prowadzą nabór do końca września.

(mg)

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.