Facebook Google+ Twitter

Maturzyści nie chcą "amnestii" od Giertycha

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-08-01 07:16

Około 90 maturzystów z województwa łódzkiego nie chce skorzystać z "amnestii" ministra edukacji Romana Giertycha - wynika z danych Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Według ministra, maturzyści, którzy nie zdali jednego egzaminu, a łącznie uzyskali co najmniej 30 procent punktów, otrzymają świadectwa dojrzałości i będą mogli ubiegać się o przyjęcie na studia.
- Nie chcę takiego świadectwa - mówi Michał R. (dane do wiadomości redakcji), maturzysta z technikum w Zduńskiej Woli, który oblał geografię (w sumie uzyskał 56 procent punktów, więc "amnestia" go obejmuje). - Wyraz swojego niezadowolenia dałem w liście do ministra. Wolę zdawać egzamin poprawkowy, niż mieć świadectwo z piętnem.

Na adres internetowy MEN wciąż przychodzą e-maile od maturzystów, którzy nie zamierzają skorzystać z "amnestii".
- Myślę, że jednak odbiorą świadectwa - uważa Kaja Małecka, rzecznik resortu edukacji.
Każdy maturzysta może w przyszłym roku zdawać egzamin poprawkowy z przedmiotu, z którego uzyskał ocenę niedostateczną lub taką, która go nie satysfakcjonuje. Według wstępnych szacunków dyrektorów szkół, w Łódzkiem z "amnestii" może skorzystać około 1.500 maturzystów. Rozporządzenie w tej sprawie nie jest jeszcze gotowe. Zdaniem Małeckiej, zostanie opublikowane najwcześniej w połowie sierpnia.
(ed) - Dziennik Łódzki

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.