Facebook Google+ Twitter

Maturzyści objęci amnestią w piątek dostaną świadectwa!

W piątek szkoły zaczną wydawać świadectwa maturalne uczniom objętym amnestią ministra Giertycha, czyli tym, którzy w 2006 i 2005 roku nie zdali jednego egzaminu maturalnego a z pozostałych otrzymali minimum 30 proc. punktów.

Aby dostać świadectwo absolwenci nie muszą składać dodatkowych dokumentów. Wystarczy, że zgłoszą się do szkoły, w której zdawali maturę. Podobne zasady przyznawania świadectw będą obowiązywały w następnych latach.

W województwie mazowieckim amnestia Romana Giertcha obejmuje ponad 7 tys. uczniów. Jednak wicedyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE) Krzysztof Lodziński zapewnia, że nie będzie kłopotów.
– Wydanie jednego świadectwa zajmuje ledwie 30 sekund. W sesji wydajemy takich dokumentów ponad 50 tysięcy i nie mamy z tym kłopotów - zapewnia.

fot. Edyta PiotrowskaW piątek dyrektorzy szkół lub osoby przez nich wyznaczone, zgłoszą się do OKE i 5 wyznaczonych przez nią delegatur, gdzie już od godziny 9 rano będą mogli pobrać papiery swoich uczniów.

Ułaskawieni maturzyści, choć otrzymają świadectwa, mogą mieć kłopoty z dostaniem się na uczelnie państwowe. Większość z nich zakończyła już bowiem rekrutację. Pozostają im wyższe szkoły prywatne lub przygotowanie się do poprawienia maturalnych wyników w przyszłym roku, jeśli chcą startować do renomowanych szkół.
– Amnestia jest bez sensu, bo i tak muszę poprawić egzamin, by dostać się na dobrą uczelnię – twierdzi Ola, maturzystka z Warszawy – Wiadomo, że ci, którzy mają lepsze świadectwa, są pierwsi na listach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Uczniowie, którzy teraz rozpoczynają naukę w liceum będą już musieli pisać maturę z matematyki. Amnestia się przyda ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.