Facebook Google+ Twitter

Maturzystka nie zgadza się z wynikiem matury. Pozwała Okręgową Komisję Egzaminacyjną

Maturzystka z Krakowa pozwała Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Jej zdaniem odpowiedzi na pytania podczas egzaminu z biologii nie zostały ocenione prawidłowo, co spowodowało, że nie dostała się na wymarzone studia.

https://flic.kr/p/6ryQsW / Fot. Pete/CC BY 2.0Maturzystka z Krakowa żąda wydania nowego świadectwa maturalnego, które uwzględniać będzie korektę - jej zdaniem - błędnie naliczonych punktów. Pozew przeciwko Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej dotyczy ochrony dóbr osobistych. Maturzystka uważa, że egzaminatorzy OKE źle ocenili odpowiedzi na cztery pytania z biologii, co uniemożliwiło jej dostanie się na stomatologię - podaje TVN24.

Zdaniem OKE praca maturalna maturzystki została oceniona prawidłowo i według jawnych kryteriów, z którymi można zapoznać się na stronie komisji. Odpowiedzi abiturientki miały być zbyt ogólnikowe.

Czytaj także: Żubry z Białowieży hitem internetu. Zwierzęta mają swoją stroną na Facebooku


Maturzystka początkowo próbowała rozwiązać spór w OKE. Otrzymała od komisji odpowiedź, z której wynikało, że podczas oceny pracy nie popełniono błędu. Wobec braku pozytywnego ustosunkowania się do sprawy zdecydowała złożyć pozew w sądzie. Pierwszy został odrzucony z powodów proceduralnych. Kolejny trafi na wokandę w marcu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To teraz maturę można zdawać przed sądem?

Myślę, że zadośćuczynieniem byłoby przyjęcie pani maturzystki na ową stomatologię na co najmniej trzeci rok...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Anno, mam nadzieję, ze będzie Pani "pilotowała" temat i na bieżąco informowała o decyzjach sądowych. Zwłaszcza o rozstrzygnięciu sprawy - wyroku. Chociaż znając tempo pracy naszych sądów może to nastąpić za ileś tam miesięcy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.