Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13087 miejsce

Maturzysto, czekają Cię kolejne zmiany w systemie egzaminów

Komisja Dydaktyczna Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich proponuje, aby zmienić zasady zdawania matur. Lista przedmiotów do wyboru miałaby zostać ograniczona do dwunastu pozycji, komisja chce też wprowadzić obowiązek zdawania na maturze co najmniej dwóch przedmiotów do wyboru.

 / Fot. PolskapresseZ listy przedmiotów do wyboru zniknęłyby: wiedza o tańcu, historia sztuki, filozofia, historia muzyki, język łaciński i kulturę antyczną.

Zmiany miałyby zacząć obowiązywać w 2015 roku - podaje "Dziennik". Komisja chce też wprowadzić obowiązek zdawania na maturze co najmniej dwóch przedmiotów do wyboru - teraz można zdawać od jednego do sześciu.

Matura 2010 z matematyki. Zobacz arkusz i rozwiązania

Uczniowie musieliby więc przystąpić do pisemnych egzaminów z języka polskiego, języka obcego, matematyki i z dwóch wybranych przedmiotów. Nadal musieliby zdawać ustne egzaminy z języka polskiego i języka obcego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pracodawca
  • Pracodawca
  • 07.03.2011 12:40

Bardzo dobrze. Niech się wezmą do nauki. Jeszcze powinni zmienić próg zdawalności, jak to było kiedyś (60%). 30% powoduje, że mamy debili z maturą. Spójrzcie w te filmiki:

http://maturatobzdura.tv/hity-maturatobzduratv-czesc1-odcinek-20/

http://maturatobzdura.tv/anatomia-czlowieka-odcinek-4/

http://maturatobzdura.tv/palcem-po-mapie-europy-odcinek-3/

Matura nie powinna być też bezpośrednią przepustką na studia. Uczelnie powinny we własnym zakresie przeprowadzać egzaminy wewnętrzne. Matury sprawdzają różni nauczyciele, i dobrzy i słabi, "5" jest "5" nierówna. To może powodować, że na prestiżowe uczelnie fartem dostają się też słabi. A jak się dostaną to i skończą, bo wykładowcy mają niepisany nakaz przepuszczania studentów, może i z wieloma poprawkami, ale zawsze jest promocja.

Ja mam potem problem żeby znaleźć dobrego absolwenta do pracy. Nie wymagam doświadczenia, ale wiedzy teoretycznej, znajomości poprawnej polszczyzny, podstaw matematyki, logicznego myślenia, umiejętności zdobywania nowej wiedzy, umiejętności precyzyjnego formułowania myśli. Często otrzymuję 30-40 CV, na rozmowę wybieram 10-15 osób i żadna nie nadaje się do zatrudnienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.