Facebook Google+ Twitter

Mauzoleum Lecha

Na fasadzie Pałacu Prezydenckiego mamy już tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy, znamy też stanowisko Episkopatu, rządu i harcerzy, a jednak krzyż pod Pałacem nadal stoi, bo jego obrońcy domagają się pomnika.

Wydawać by się mogło, że obrońcom krzyża wytrącono z ręki ostatni argument. Domagali się tam tablicy i takową przytwierdzono do elewacji pałacu. Episkopat w porozumieniu z harcerzami i stroną rządową podjął decyzję o przeniesieniu krzyża do świątyni, gdzie w skupieniu i zadumie będzie można oddać część ofiarom tej tragedii. Okazuje się jednak, że tablica pamiątkowa nie jest już wystarczającym uhonorowaniem ofiar katastrofy - takim godnym upamiętnieniem byłby, zdaniem obrońców krzyża i szanownego pana prezesa, pomnik, duży postument, dla którego plac przed Pałacem byłby najodpowiedniejszym miejscem. Z powyższego wynika, że nadal mamy sytuację patową i wszelkie próby przeniesienia wspomnianych desek zbitych na krzyż, spotkają się z gwałtownymi protestami fanatyków „religii Kaczyńskiego”.

Cel


Sam prezes jest ostatnio dość powściągliwy w swoich wypowiedziach na temat krzyża i stanowiska Episkopatu, jednak „bulteriery” PiS nad wyraz jasno precyzują o co chodzi szefowi. Poseł Girzyński zaproponował bowiem takie rozwiązanie: „Należy przenieść pomnik Poniatowskiego, a na tym miejscu postawić pomnik Pana Prezydenta Kaczyńskiego". Teraz już wszystko jasne. Jarosławowi nie chodzi o upamiętnienie ofiar katastrofy, do której - wszystko na to wskazuje - przyczynił się Lech. Pan prezes skutecznie manipulując obrońcami krzyża, zamierza trwale zapisać w historii państwa nazwisko Kaczyński. Pomysł posła Girzyńskiego internauta, posługujący się Nickiem ”Książę Poniatowski” nazwał szczytem bezczelności, wysuwając przy tym jeszcze śmielszą propozycję (http://fakty.interia.pl/polska/news/kaczynski-o-stanowisku-episkopatu/komentarze,1518322,,3236826): „Ja proponuję więcej, zburzyć Wawel, a nad miejscem spoczynku Wielkiego Wodza wznieść okazałe MAUZOLEUM”.

Kolejny internauta przedstawiający się jako „analityk”, w tym samym miejscu, tak skomentował ten pomysł: „Ma stanąć pomnik prezydenta, który skłucił nas z Rosją i swoim zachowaniem np. w Brukseli wystawiał na pośmiewisko Polskę a jego jedyną zasługą jest to, że zginął w katastrofie smoleńskiej/ zresztą wszystko na to wskazuje prawdopodobnie na własne i jego brata życzenie/”(pisownia oryginalna).

Podsumowanie


Moim zdaniem Pan prezes w swej frustracji po przegranej kampanii prezydenckiej, tak dalece zapędził się w budowaniu wokół śmierci swego brata martyrologicznego mistycyzmu, że nie zważając na logiczne argumenty, oskarża rząd Tuska o spowodowanie tej katastrofy, poprzez zaniechanie zakupu nowych samolotów. To tylko jedna z teorii spiskowych, jednak najistotniejszym jej elementem jest fakt, że Jarosław, będąc swego czasu premierem, miał możliwość zakupienia nowych maszyn. Nie uczynił tego, a rozstrzygnięty już przetarg został unieważniony. Czyżby więc premier Jarosław Kaczyński miał zamiar uśmiercić ówczesnego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

kgexqaun
  • kgexqaun
  • 14.07.2011 15:43

awZNsg <a href="http://gyflmebkmizl.com/">gyflmebkmizl</a>, [url=http://ibuswglkuqva.com/]ibuswglkuqva[/url], [link=http://gxcroqodkbqz.com/]gxcroqodkbqz[/link], http://vazeypluebvs.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto i co chce uzyskać? Dla społeczeństwa polskiego ważna jest praca, lepsze warunki życia i jasna przyszłość. Walka nawet na najważniejszym placu w obronie krzyża, jest wielką zagadkową niewiadomą. Kto wie o co tu chodzi? Kompetentne czynniki (władze państwowe i kościelne) powinny podjąć zdecydowane działania i zakończyć ten dyskusyjny problem. Nie jest to zagadka dla psychologów i psychiatrów, a kompetentne czynniki czekają i planują spotkania, narady. O co chodzi? Kto o czym decyduje? O kolejne mauzoleum? Na pewno jedno dyskusyjne mauzoleum Lecha wystarczy. A jaki zamiar ma Jarosław...? "POŻIWIOM UWIDIM"!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ma rację szef poselskiego zespołu d/s badania katastrofy A. Macierewicz. Prezydent zginął w wyniku zbrodniczego zamachu - spisek Putina z Tuskiem jest oczywisty - brzoza, o którą zawadziło skrzydło była ruska, a samolot TUskowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście, eskalacja żądań wywołuje już śmiech w narodzie - reakcja adekwatna do bezczelności. Facetowi dokładnie przewróciło sie w głowie i stracił poczucie rzeczywistości.
Akompaniator w osobie Giżyńskiego to dodatkowy dowód na to, że ludzie idący do władzy powinni dostawac zaświadczenia od psychiatrów o zdolnosci do racjonalnego myslenia.
Całośc działań podparta działaniami wariatki - egzorcystki
http://sophico1.blog.onet.pl/
Jaki boss, takie poparcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.08.2010 22:40

Taaa... Chciał zbić kapitał polityczny, wyszedł mu kabaret... I to niezbyt dowcipny...

Popłacze pod Wawelem, kamery to pokażą i przystąpi do następnych wyborów :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie jest dla mnie zrozumiałe, jakim trzeba być człowiekiem, żeby z tragedii rodziny brata zrobić polityczny kabaret. Połowę życia wojowali z komuną, by Lech po śmierci usłyszał z ust brata, że Gierek był patriotą. Melduję, panie prezesie wykonanie zadania: "Zginąłem dla Twojej ojczyzny i Twojego panowania".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adamie, propozycje ciągle napływają;) Obecnie internauci zastanawają się nad dziurą ozonową,czy aby nie nazwać jej im.Lecha Kaczyńskiego?Ponoć widać ją z księżyca.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.08.2010 21:37

Heńku, i tak byleś dość delikatny, pisząc ten tekst :)))

5*

Nieźle się uśmiałem, czytając komentarz Anny Krajewskiej, dotyczący pomników, które należy postawić zmarłemu prezydentowi.
Sadze, ze należy przekonać "obrońców krzyża", by postawili Lechowi, na własny koszt, of course :), pomnik na księżycu. W końcu, wraz z bratem, kiedyś go ukradli, a wierze, ze nawet ta bajka może stać się legendą dla fanatyków... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Henryku, pójdżmy dalej. Pomnik to zdecydowanie za mało dla tak wielkiego człowieka,jakim był L .Kaczyński

Pojawiła się następna propozycja.Co o tym sądzisz??

"Chcę się aktywizować. Bardzo chcę.

Oto mój projekt samorządowy na najbliższe wybory:

1. Postawić pomnik Lecha Kaczyńskiego.

2. Dopilnować, aby w każdej zagrodzie stał krzyż.

3. Wznieść kopiec prezydenta L. Kaczyńskiego.

4. Co najmniej jedna szkoła ma nosić imię Lecha Kaczyńskiego.

5. W każdej miejscowości centralna ulica przelotowa będzie ulicą Lecha Kaczyńskiego.

6. Park krajobrazowy (a jeżeli nie ma - założyć!) będzie nosił imię Lecha Kaczyńskiego.

7. Wydać dyspozycje do Urzędu Stanu Cywilnego, aby noworodkom płci męskiej nadawać na przemian imiona Lecha i Jarosława. Płeć żeńską też dowartościować, może rodzice zgodzą się na imię męskie. Przecież teraz już wszystko wolno.

8. Przekonać proboszcza zaprzyjaźnionej parafii, aby zgłosił do Watykanu Lecha Kaczyńskiego, jako męczennika katolickiego. Na miejscu szerzyć kult L. Kaczyńskiego, jakby był beatyfikowany co najmniej."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sugeruje pan, że sprawczynią kolejnego potopu będzie pańska sąsiadka modląca się w mojej intencji?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.