Facebook Google+ Twitter

Mayday 2012. Poznaj tegoroczne gwiazdy!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-10-22 18:03

Już 10 listopada w katowickim Spodku kolejna edycja kultowego festiwalu muzyki elektronicznej. Ale zanim wszyscy artyści zaprezentują się na Mayday 2012, warto przyjrzeć im się bliżej.

Westbam podczas Mayday 2011 w katowickim Spodku / Fot. Piotr DrabikWestbam (Berlin)
Jest to jeden z założycieli Mayday oraz współtwórca znanej wytwórni "Low Spirit". Maximilian Lenz, bo tak się w rzeczywistości nazywa poza swoją muzyczną działalnością, znany jest także popularyzator "imprezującego społeczeństwa". W 1985 r. napisał artykuł "Sztuka nagrywania", w którym zdefiniował nowoczesne dj-owanie. Westbam pojawia się na każdej edycji Mayday, zarówno w Niemczech jak i w katowickim Spodku.

Adam Beyer (Stockholm)
Jeden z wielu znanych szwedzkich twórców muzyki elektronicznej oraz właściciel wytwórni "Drumcode". Poza tym, Beyer od lat buduje inteligentne techno, będące jego znakiem rozpoznawczym. Jako ambasador chłodnej północy na Mayday na pewno jak najlepiej będzie reprezentował rodzimą Szwecję, udowadniając swoją pozycję w światowej czołówce DJ-ów.

W & W (Breda)
Czysta muza – oto co obaj Holendrzy napisali na swoich trance-owych flagach. Nie ma wątpliwości zwłaszcza, gdy falują one przy takich kawałkach jak "Arena", "Mainstage" i "Alfa". To podoba się nie tylko Arminowi van Buuren, W&W przy każdej sposobności są chwaleni za swój styl. Wardt- van der Harst i Willem Van Hanegem wykorzystali to w stworzonym przez siebie pełnym dobrego humoru Transie na „Armadzie” a to oznacza prawdziwe wyróżnienie.

Extrawelt (Hamburg)
Panowie z Hamburga: Arne Schaffhausen i Wayan Raabe grają chętnie pod swoimi imionami. Album „Schöne neue Extrawelt“ jest tego doskonałym dowodem. Niemniej jednak Extrawelt to w pierwszej linii głównie nowoczesne, minimalistyczne techno, które można „zaszufladkować” w felietonach codziennych. Tworzyli pod szyldami wytwórni takich jak „Cocoon“ Sven-a Väth-a albo „Traum Schallplatten“. Na MAYDAY zagrają ostatecznie w waszych sercach.
DraPa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.