Facebook Google+ Twitter

Mayday! Mayday!

Pogoda kapryśna. Brak słońca. Najprostsza droga do jesienno-zimowej depresji. Co poleciłby lekarz? Śmiech! Tak, śmiech, bo śmiech to zdrowie !

Co więc zrobić żeby się śmiać? Można najeść się sera na śniadanie, ale mamy dla was coś skuteczniejszego...
Mayday, to nie tylko nazwa wielkiej imprezy techno, odbywającej się co roku w Śląskim Spodku. Mayday to także tytuł spektaklu teatralnego, który wbrew pozorom, nie ma nic wspólnego z muzyką techno…

Fot. K. LisiakTakże tym razem, Ray Conney pokazał, że jest znakomitym scenarzystą teatralnym. Wielbiciele angielskiego humoru mogą poczuć się docenieni. Sztuka teatralna zatytułowana „Mayday” została przedstawiona w sposób niezwykle zabawna i przyjemny. Autor odniósł się do typowego schematu telenowel – główny bohater, bigamista, żyje w ciągłym kłamstwie do momentu, kiedy dochodzi do spotkania jego żon. Jednak sposób ukazania tego schematu jest przekomiczny.

Podczas trwania przedstawienia na scenie ciągle jest wesoło, kolorowo, sympatycznie. Melodyjna ścieżka dźwiękowa, powodowała, że na sali rozchodziła się cudowna aura lekkości.

Kropkę nad i, postawiła profesjonalna gra mistrzów sceny teatralnej. W rolach głównych możemy zobaczyć min. Zbigniewa Wróbla, Bogumiłę Murzyńską czy Andrzeja Warcabę – aktorów silnie związanych z Teatrem Śląskim im Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

Spektakl jest świetnym lekarstwem na przygnębienie, zapewnia bowiem skuteczną śmiechoterapię. Bez wątpienia polecam wizytę w teatrze !

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

lekkie pióro mojej Monisi:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właściwie "Mayday" to taki czeski film w teatralnym wydaniu. Dużo w nim akcji w stylu nie-wiadomo-co się-dzieje, ale i dużo szczęścia przyświecającego głównemu bohaterowi. Oglądając tę sztukę cały czas się obawiałam, że mistyfikacja wyjdzie na jaw i z całego serca kibicowałam sympatycznemu taksówkarzowi. Najwięcej do tej komedii omyłek wniósł zdecydowanie Stanley - a raczej wcielający się w niego Łukasz Żurek - jedna z gwiazd krakowskiej sceny teatralnej. "Mayday" zdecydowanie wnosi kroplę entuzjazmu w życie widzów, ale też odrobinę tęsknoty za niezwykłymi wydarzeniami, których bohaterem może stać się każdy:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.