Facebook Google+ Twitter

Mayday, mayday...

...taki sygnał wysyła Fundacja Pomocy Rodzinie OPOKA. Sytuacja finansowa fundacji jest tragiczna. Dziura w budżecie powstała po wycofaniu się większości sponsorów.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:%C5%9Awietlica_%C5%9Brodowiskowa_Arka_(Be%C5%82chat%C3%B3w).JPGZe świetlic korzysta ok. 100 dzieci w wieku 7 - 16 lat. Dzieci odrabiają tam lekcje, uczestniczą w grupowych zajęciach, posilają się podwieczorkiem. Jednak przede wszystkim nawiązują przyjaźnie. Wiadomości o złej sytuacji dotarły także do nich: "Ja chodzę na tą świetlicę środowiskową! Ta wiadomość jest dla mnie zaskakująca i smutna ponieważ przywiązałam się do tej świetlicy" - pisze Paulina pod jednym z artykułów na temat Fundacji


OPOKA potrzebuje 90 tys. zł do końca roku, w tym 30 tys. na działalność świetlic środowiskowych. Jednak świetlice bez fundacji nie istnieją. Ona jest parasolem łączącym wszystko.

Sytuację mógłby poprawić zastrzyk z 1 proc., gdyby pojawił się dziś. Jednak wpłynie na konto Fundacji dopiero w sierpniu. To standardowa procedura rozliczeń, ponieważ podatnicy mają miesiąc na zmianę wpisu w tej rubryce w zeznaniu podatkowym.

Ostatnią nadzieją są nowi sponsorzy. Kontakt oraz konto bankowe można znaleźć na stronie: Fundacji OPOKA.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.