Facebook Google+ Twitter

„Mayday” w reżyserii Krystyny Jandy od 18 marca w stołecznym Och-teatrze

Farsa wszech czasów już 18 marca pojawi się na deskach Och-teatru. Tym samym spektakl, po 10 latach nieobecności, wraca w nowej wersji "żeby publiczność miała radość i żeby zarobić pieniądze" - jak na poły żartobliwie wyjaśniała dziś Krystyna Janda, reżyser spektaklu, podczas próby medialnej.

Stefan Friedmann / Fot. materiały prasowe Och-teatruHistoria bigamisty, któremu przez lata udaje się bezkolizyjnie lawirować między dwiema żonami od lat bije rekordy popularności na całym świecie. Doskonale wie o tym Krystyna Janda, która po 10 latach przerwy wprowadza „Run for Your Wife” na warszawskie deski.

Jest to jednak przedsięwzięcie iście karkołomne, o czym możemy się przekonać słuchając Stefana Friedmanna, odgrywającego postać Bobby’ego Franklyna: - Ta sztuka jest szalenie logiczna. Tu nie można się pomylić, nie można zmienić ani jednego imienia, nie ma tu miejsca na improwizację. Wystarczy pominąć jedną kwestię, a ten budynek zaczyna się rysować i kiwać. W teorii powinno się ją grać lekko, ale to może przyjdzie z setnym przedstawieniem. Na razie jesteśmy spięci, żeby wszystko to, o co chodziło autorowi - cała ta gmatwanina i nieporozumienie, zostało dobrze odebrane przez widza.

Zachwytów nad tekstem „Mayday” nie szczędzi inny członek obsady - Maria Seweryn, wcielająca się w postać jednej z dwóch skołowanych małżonek głównego bohatera – Mary Smith, a prywatnie córka Krystyny Jandy: - Kiedy to wszystko w końcu zaczyna gryźć, historia zaczyna się opowiadać, to wtedy wychodzi, jak wspaniale są to napisane charaktery. To sama przyjemność wcielenia się w te postaci. Trzeba mieć jedynie odwagę do tej lekkiej przesady, nie tracąc przy tym smaku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

m.k
  • m.k
  • 28.03.2012 23:56

jak na komedie naprawde niezle.polecam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.