Facebook Google+ Twitter

Mayweather nadal niepokonany, zwyciężył Mosleya

Floyd Mayweather Jr. okazał się lepszy od Shane'a Mosleya w spotkaniu na szczycie kategorii półśredniej (66,7 kg). Pojedynek odbył się w kasynie MGM Grand w Las Vegas.

Dwa potężne prawe "Sugar" Shane'a Mosley'a w 2. rundzie zapowiadały sensację. Nogi niepokonanego Floyda Mayweathera (41-0, 25 KO) ugięły się, a doświadczony Mosley ruszył w celu skończenia walki. "Money" był jednak zbyt cwany - przetrwał kryzys i zdominował resztę pojedynku. - Chciałem skończyć walkę po tym dużym prawym jednak on był zbyt szybki, a ja zbyt spięty - komentował po walce "Sugar".

Po raz kolejny 33-letni Mayweather zademonstrował wybitne umiejętności w obronie kontrując i wyprzedzając swojego rywala. 39-letni Mosley (46-5, 39 KO) walczył ambitnie, jednak jego ciosy lądowały przeważnie na barkach, łokciach i gardzie rywala. "Money" zanotował fenomenalną skuteczność - przy 447 wyprowadzonych uderzeniach aż 277 dotarło do celu (44 proc). Mosley trafił 92 z 452 ciosów (20 proc.). Sędziowie punktowi przyznali jednogłośnie zwycięstwo Mayweatherowi - Dave Moretti 119:109, Robert Hoyle 118:110, Adalaide Byrd 109:119.

Zwycięzca pojedynku otrzymał za walkę 22 miliony dolarów, pokonany Mosley - 7 milionów. Gaża Floyda może wzrosnąć nawet do 40 milionów po oszacowaniu wpływów z transmisji pay-per-view. Stawką konfrontacji nie był żaden pas mistrzowski, gdyż Mayweather odmówił uiszczenia 3-procentowej opłaty sankcyjnej federacji WBA, która miała przyznać zwycięzcy pojedynku tytuł super czempiona wagi półśredniej. Tym samym tytuł ten zostanie zwakowany, a "regularnym" mistrzem WBA pozostanie Wiaczesławowi Senczenko (30-0, 20 KO) z Ukrainy.

Po pojedynku Mayweather wyraził chęć zmierzenia się z Manny'm Pacquiao z Filipin, który obecnie uznawany jest obok Amerykanina za najlepszego pięściarza na świecie bez podziału na kategorie wagowe. - Jeżeli Manny wykona testy będziemy walczyć. Jeżeli nie - to nie. Zaplanowana na 13 marca 2010 roku super walka Mayweather-Pacquiao nie doszła do skutku, z powodu odmowy Filipińczyka na olimpijskie testy antydopingowe, których termin wyznaczany jest losowo przed pojedynkiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.