Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5352 miejsce

Mąż, żona i... dzięcioł, czyli "Intryga" w Teatrze Kamienica

Czy plan sfingowania własnej śmierci dla korzyści majątkowych może się powieść? Odpowiedzi na to pytanie należy szukać w "Intrydze" Jaime Saloma.

Beata Ścibakówna (Sylwia Borowiecka), w tle Joanna Koroniewska (Marta) / Fot. Tomasz Englert, Teatr KamienicaSpektakl "Intryga" w reżyserii Jana Englerta opowiada o wielkiej miłości, zdradzie, tajemnicy oraz zagadkowym morderstwie. Sylwia Borowiecka (w tej roli Beata Ścibakówna) wdaje się w romans ze swoim lekarzem Andrzejem Lipskim (w tej roli Szymon Bobrowski). Kobieta myśli, że jej mąż Robert niczego się nie domyśla, jednak wkrótce okazuje się, jak bardzo się myli. Pewnego dnia jej mąż wkracza do gabinetu doktora i bez ogródek przedstawia swoją propozycję rozwiązania tej niekomfortowej sytuacji.

Robert jest biznesmenem, który stoi na skraju bankructwa. Aby wyjść z długów, postanawia sfingować własną śmierć, dzięki czemu będzie mógł zgarnąć pieniądze z polisy. Potrzebny mu jest do tego fałszywy akt zgonu, który miałby wystawić Lipski. W zamian biznesmen obiecuje usunąć się z ich życia i będą mogli się pobrać.

Tomasz Stockinger (Robert Borowiecki) i Szymon Bobrowski (Andrzej Lipski) / Fot. Tomasz Englert, Teatr KamienicaBardzo pomysłowym zabiegiem jest to, że akcja rozgrywa się w biurze, w salonie, a nawet... na cmentarzu. Nie wiadomo, kto żyje, a kto zginął. Widzowie są wciąż zaskakiwani nowymi rozwiązaniami. Reżyser Jan Englert wykonał kawał dobrej roboty.

Dużym walorem spektaklu jest także znakomita obsada. Beata Ścibakówna wciela się w Sylwię Borowiecką, piękną ale niebezpieczną kobietę, która jest znudzona swoim małżeństwem i szuka odmiany. Tomasz Stockinger gra Roberta Borowieckiego, jej męża milionera, który popadł w kłopoty finansowe. Szymon Bobrowski wciela się w doktora Andrzeja Lipskiego, z którym Sylwia ma romans, bohater ten ma wiele twarzy, z jednej strony jest ciepły, miły, oddany, z drugiej - przebiegły, arogancki i dwulicowy. Joanna Koroniewska gra Martę, antypatyczną i mało komunikatywną asystentkę doktora, która w rzeczywistości jest bardzo wyrachowaną osobą. Zbigniew Zamachowski gra Roickiego, dociekliwego komisarza policji, który ze względu na swój wygląd i zachowanie mógłby być spokrewniony z porucznikiem Columbo.

Zbigniew Zamachowski (Roicki) i Szymon Bobrowski (Andrzej Lipski) / Fot. Tomasz Englert, Teatr KamienicaWarto wspomnieć także o niezwykle funkcjonalnej scenografii Jana Kozikowskiego - gabinet doktora, salon oraz cmentarz, a także kostiumach Izabeli Łapińskiej - skromny fartuszek asystentki doktora oraz wymyślne stroje Sylwii.

"Intryga" to bardzo dobra komedia kryminalna, w której nic nie jest takie, jakie wydaje się na początku. Nie brakuje w niej nagłych zwrotów akcji, które zmieniają perspektywę o 180 stopni. Jest mnóstwo nieporozumień. Zakończenie jest nieprzewidywalne. To był naprawdę udany wieczór, warto zobaczyć ten spektakl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.