Facebook Google+ Twitter

Mazovia MTB Marathon - Mława

W najbliższą niedzielę, 20 lipca odbędzie się kolejny maraton rowerowy z cyklu Mazovia MTB Marathon. Tym razem areną zmagań amatorów jazdy na rowerach górskich będzie Mława.

Mazovia MTB Marathon / Fot. www.mazoviamtb.plTrasa tegorocznego maratonu w Mławie zasługuje na rozegranie tu mistrzostw Mazowsza. W porównaniu do zeszłorocznej edycji, w tym roku jest większy dystans mega - 57 km - i giga - 100 km. Zmianie uległ też profil trasy. Mała, 12 km runda o interwałowym profilu na początku dystansu szybko rozciągnie peleton, a ostatnie 15 km, to prawdziwe EKG dla serca i nóg maratończyków. Również zjazdy - mimo że to północna część Mazowsza - będą wymagać od zawodników dobrych umiejętności na zjazdach, a podjazdy zmuszą do użycia najwyższych przełożeń, takich jak używa się w górach.

Samo miejsce startu i mety jest wyjątkowo urokliwe, umiejscowione zostało nad Zalewem Ruda. Tradycją imprez Mazovii jest, że w okresie letnim start i meta są zlokalizowane nad ciekawymi akwenami, co daje szansę na sympatyczny odpoczynek osobom towarzyszącym maratończykom i relaks po maratonie dla samych ich uczestników.Biuro zawodów Mazovia MTB Marathon, Mława, 2007r. / Fot. Arkadiusz Urbanowicz

Również kibiców nie powinno zabraknąć - dzięki kolarskiemu doświadczeniu burmistrza Mławy, Sławka Kowalewskiego, kolarskich imprezy odbywa się w tym mieście wiele i mieszkańcy chętnie je oglądają.

Także dystans hobby jest bardzo ważnym punktem tej edycji i mimo że niedługi (11 km), to będzie najbardziej wymagający w tym roku.

Dystanse (do wyboru):
- 12 km - hobby (dwie rundy)
- 57 km - mega (jedna runda)
- 100 km - giga (dwie rundy)

Szczegółowe informacje na temat maratonu na stronie organizatora

Źródło: Mazovia MTB Marathon

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.