Facebook Google+ Twitter

Mazowiecka Giełda Pracy zakończona sukcesem!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-10-30 14:46

28 października odbyła się Giełda Pracy dla Osób Niepełnosprawnych z Mazowsza. To było kolejne wydarzenie propagujące zatrudnienie osób niepełnosprawnych, którego organizatorem była Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Giełda Pracy jest odpowiedzią na zapotrzebowanie dwóch grup: przedsiębiorców i osób niepełnosprawnych poszukujących zatrudnienia. Dzięki obecności ponad
25 wystawców z woj. mazowieckiego osoby niepełnosprawne miały okazję zapoznać się z takimi ofertami pracy, które będą odpowiednie dla ich kwalifikacji oraz zainteresowań.

Mazowiecką Giełdę Pracy odwiedziło ponad 300 osób z różnymi grupami niepełnosprawności z całego województwa.
- Tak duża grupa to duży sukces - mówi Anna Węgrzynowicz, koordynator pośrednictwa pracy POPON. - To znak, że osoby niepełnosprawne aktywnie poszukują zatrudnienia i chcą rozwijać się zawodowo - dodaje.

Osoby niepełnosprawne, które odwiedziły Giełdę Pracy, miały także okazję skorzystać z porad prawnych, których udzielał specjalista POPON.
- Przede wszystkim chciały one wiedzieć jakie prawa pracownicze im przysługują. Nie zawsze osoby niepełnosprawne były świadome, że podczas pracy mają prawo np. do dodatkowej przerwy - powiedziała Elżbieta Sadło, ekspert POPON.

Mazowiecka Giełda Pracy była kolejnym dowodem na to, że coraz większa grupa pracodawców ma świadomość, że niepełnosprawność nie stanowi przeszkody
w zatrudnianiu.

Urszula Niewirowicz
Materiały prasowe

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.