Facebook Google+ Twitter

Mazowiecka kultura w cyberprzestrzeni

Kultura na Mazowszu doczekała się swojego miejsca w cyberprzestrzeni. Wystarczy wpisać w okienku adresowym naszej przeglądarki www.kultura.mazovia.pl, by otrzymać informacje o wydarzeniach kulturalnych w całym regionie.

www.kultura.mazovia.pl / Fot. Portal Urzędu MarszałkowskiegoPortal stanowi integralną część serwisu www.mazovia.pl, o czym świadczy chociażby nazwa domeny serwisu. Po otworzeniu strony przywita nas pan Jerzy Łach – dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki. W swoim krótkim wstępie przedstawia serwis oraz cele powstania witryny. Możemy również dowiedzieć się, iż strona w przyszłości zaskoczy nas kolejnymi propozycjami, co dobrze rokuje dla witryny i mi osobiście bardzo się podoba.

- Mamy nadzieję, że nowa strona ułatwi internautom zaplanowanie wolnego czasu – mówi dla Wiadomości24.pl Jerzy Lach.

Jeżeli nie jesteśmy zdecydowani co chcemy robić w weekend, możemy wybrać coś dla siebie z prawej strony serwisu, w której znajduje się szybki podgląd wydarzeń. Możemy tam obejrzeć obecny repertuar Teatru Żydowskiego, Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku oraz Państwowego Teatru Polskiego w Warszawie oraz innych instytucji kulturalnych. Dodatkowo kilka ciekawych propozycji kulturalnych wyświetlanych jest na ruchomym pasku pod nagłówkiem strony. Strona umożliwia nam również odnalezienie informacji teleadresowych instytucji kulturalnych na Mazowszu.

Jak podkreśla rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Marta Milewska, Samorząd Województwa Mazowieckiego jest organizatorem 28 placówek kultury. W tym roku placówki te otrzymają z budżetu województwa ponad 216 mln zł. Dzięki tym środkom możliwa będzie realizacja inwestycji oraz prowadzenie działalności kulturalnej.

Według mnie serwis ten jest ciekawą propozycją dla ceniących dobrą i wyrafinowaną kulturę. Każdy z nas wśród wszystkich propozycji Instytucji Samorządu Województwa Mazowieckiego znajdzie coś dla siebie i z pewnością miło i kulturalnie spędzi weekendowe popołudnie. Należy wierzyć, iż odwiedzający serwis zaproszą na kulturalną ucztę również najbliższych, bo jak mówi słynne powiedzenie: „nie ważne gdzie, ważne z kim”. Miłej zabawy !

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.