Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1029 miejsce

Mazowieckie. 700 interwencji strażaków po ulewach

Po intensywny ulewach, które w ciągu ostatniej doby przeszły nad województwem mazowieckim, strażacy odebrali ponad 700 zgłoszeń - poinformował w poniedziałek PAP kapitan Karol Kierzkowski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Głównie były to podtopienia lokalne - zalane posesje, garaże i piwnice. "Było bez większych utrudnień jeżeli chodzi o główne drogi. Problemy występowały na lokalnych trasach i osiedlowych uliczkach" - powiedział Kierzkowski.

Jak wyjaśnił, studzienki kanalizacyjne nie odbierały nadmiaru wody, która zbierała się w zagłębieniach. "To powodowało, że w niektórych miejscach tej wody nie dało się wypompować. Woda wciąż spływa z pól oraz innych miejsc. Są takie przypadki, że pompa stoi, ale cały czas woda jeszcze dopływa" - powiedział Kierzkowski.

W związku z opadami poziom wód gruntowych jest podwyższony. Jeżeli to możliwe, straż wypompowuje wodę na np. trawniki, ale są miejsca, gdzie trzeba poczekać, aż woda trochę ustąpi i kanalizacja nie będzie jej wyrzucała jej na zewnątrz.

Strażacy w Warszawie, którzy wciąż usuwają skutki niedzielnych opadów deszczu przyjęli około 160 zgłoszeń. Gwałtowne opady deszczu towarzyszące burzy w stolicy spowodowały zalanie niższych kondygnacji domów oraz wielu garaży i piwnic. Najwięcej zgłoszeń o pomoc stołeczna straż pożarna otrzymała z dzielnic Ursus, Wawer, Radość, Stara Miłosna.

Silne opady deszczu dały się we znaki także mieszkańcom Mazowsza. Oprócz Warszawy, front burzowy przeszedł przez powiaty: pruszkowski, piaseczyński, legionowski, żyrardowski, spowodował podtopienia ulic, domów i magazynów. Staż pożarna wypompowywała wodę m.in. ze szpitala w Wołominie, z Archiwum Powiatowego w Wołominie, trwa usuwanie wody z Fabryki Okładzin Ściernych w Markach oraz z cukierni w Wołominie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.