Facebook Google+ Twitter

Mazowieckie Centra Talentu i Kariery łowią gimnazjalistów

Rusza projekt rozwijający zdolności gimnazjalistów w zakresie matematyki, fizyki, chemii i informatyki. Najzdolniejsi uczniowie ze szkół województwa mazowieckiego ruszają do boju!

W woj. mazowieckim rusza projekt o nazwie "Mazowieckie centra talentu i kariery". Jego celem jest zainteresowanie gimnazjalistów naukami takimi jak: matematyka, chemia, fizyka, informatyka oraz języki obce.

Komisja Rekrutacyjna wybrała 35 szkół wchodzących do sieci Szkół Startu do Kariery oraz 7 szkół wchodzących do sieci Szkół Centrów Talentu i Kariery. Projekt dotyczy tylko uczniów gimnazjów, ale Centra Talentu to w większości szkoły średnie, do których uczestnicy mają obowiązek jeździć na kolejne spotkania.

Uczniowie, zgłaszając swój udział w projekcie wypełniali formularz zgłoszeniowy, w którym udzielali informacji o danych osobowych, zajęciach pozaszkolnych, itp. Następnie, zgłoszeni uczniowie stawiali się w różnych terminach w Centrach Talentu żeby napisać test predyspozycji składający się z 11 zadań w zakresie matematyki, fizyki oraz informatyki.

Na podstawie zgłoszeń oraz napisanego testu predyspozycji, do udziału w projekcie wybrano 371 uczniów, którzy uzyskali co najmniej 25 punktów (na 60 możliwych). Ponadto 149 uczniów z wynikiem 20-24 punktów zostało wpisanych na listę rezerwową.

14 marcaa na stronie centratalentu.pl została opublikowana lista ze składem poszczególnych grup oraz terminy pierwszych spotkań.

Spotkania będą odbywać się między 26 marca (Radom, Ostrołęka) a 9 kwietnia (Płock, Siedlce).

Więcej informacji na stronie projektu: www.centratalentu.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.