Facebook Google+ Twitter

Mazowsze: Awarie torów z powodu upałów

Upały oznaczają wzmożoną pracę dla kolejarzy, którzy codziennie walczą z odkształconymi torami i rozciągającą się trakcją. Z powodu gorąca została zerwana trakcja pomiędzy Zalesiem a Piasecznem.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:08_tory_railtrack_ubt.jpeg Do godziny 17 pasażerowie musieli liczyć się z utrudnieniami na odcinku pomiędzy Zalesiem a Piasecznem. Z powodu upałów trakcja obniżyła się na tyle, że jadący pociąg ją zerwał. Jak podaje TVN warszawa wyginające się tory to tylko jeden z problemów z jakimi borykają się kolejarze. Dlatego też konieczna była wymiana fragmentu torów na wysokości dworca Stadion w stolicy.

Jan Telecki, dyrektor warszawskiego oddziału PLK tłumaczy, że na dalekobieżnej części linii średnicowej tory są obecnie najbardziej zagrożone ekspozycją słońca. Ta linia jest jeszcze przed remontem i jest podatna na działanie promieni słonecznych.

Wysokie temperatury oznaczają także konieczność wprowadzania ograniczeń prędkości. Wprowadzono je na odcinku pomiędzy Żychlinem i Starą Wsią. Na tym odcinku składy kursował z prędkością 30 km/h. W tym okresie tory są częściej kontrolowane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.