Facebook Google+ Twitter

Mazowsze. Kradzież, której nie było

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2006-10-02 11:20

Policjanci z wołomińskiej sekcji kryminalnej zatrzymali Andrzeja Ś., który usiłował zgłosić fikcyjną kradzież swojego Poloneza. Mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, rozbił swoje auto.

Gdy zdał sobie sprawę z tego, co zrobił chciał jeszcze zafałszować faktyczny przebieg wydarzeń i zmyć z siebie winę.

Andrzej Ś. Zgłosił się do wołomińskiej komendy. Poinformował policjantów o kradzieży swojego auta. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło zachowanie połączone z odorem alkoholu. Pokrzywdzonego zbadano alkotestem. Wynik był zaskakujący – mężczyzna miał około 2,3 promila alkoholu we krwi.

Policjanci sporządzili odpowiednie dokumenty i wystawili mężczyźnie wezwanie na następny dzień na komendę. Kiedy Andrzej Ś. ponownie zgłosił się do jednostki, funkcjonariusze znów wyczuli od niego alkohol. Kolejne badanie potwierdziło ich przypuszczanie. Mężczyzna tym razem miał 2,5 promila alkoholu we krwi. I tym razem Andrzej Ś. miał się zgłosić do komendy następnego dnia.

Jednak tym razem poszkodowany nie zgłosił się do policjantów, dlatego funkcjonariusze postanowili pojechać do niego. W relacji Andrzeja Ś. pojawiło się zbyt wiele niejasności, dlatego wołomińscy kryminalni postanowili dokładniej przyjrzeć sie tej sprawie. Po kilku minutach już wszystko było jasne.

Andrzej Ś. jadąc swoim Polonezem pod wpływem alkoholu najpierw „złapał gumę”, a następnie rozbił auto. Aby uniknąć odpowiedzialności za swoje lekkomyślne zachowanie wybił szybę w uszkodzonym samochodzie i dodatkowo zepsuł stacyjkę – tak, aby wszystko wyglądało na kradzież. Niestety, nie przewidział, że wołomińscy policjanci, dojdą prawdy.

Teraz Andrzej Ś. odpowie przed sądem za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu i fikcyjne zawiadomienie policji o kradzieży samochodu.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.