Facebook Google+ Twitter

Mazowsze "ukryte" w garderobie

Moda, w potocznym rozumieniu oznacza potrzebę identyfikowania się z innymi ludźmi. Najczęściej jest widoczna w ubiorze, ale występuje także w innych dziedzinach życia. Właśnie w takim szerokim aspekcie traktuje się projekt Moda na Mazowsze.

 / Fot. Ilona Perzanowska 18 września w Kinie Kultura w Warszawie odbyła się konferencja prasowa organizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polską Organizację Turystyczną i Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną. Oprócz wątków dotyczących Światowego Dnia Turystyki i pięciolecia kampanii Promujmy Polskę Razem, przedstwiony został projekt Moda na Mazowsze realizowany przez MROT.

Podczas konferencji Anna Somorowska - dyrektor MROT, opowiedziała swoją "mazowiecką historię" czyli doświadczenia, które zainspirowały projekt Mody na Mazowsze. Aby było jeszcze ciekawiej zaprezentowała się w przepięknej sukni ślubnej, wykonanej z tiulu i tkanej w duży wzór różany. Suknia jest częścią kolekcji mody inspirowanej etno-wzorami z Mazowsza. Jej projekt opiera się na ludowych wzorach wilanowskich.

Bezpośrednio po konferencji prasowej, tuż obok na Skwerze Hoovera odbyła się akcja ambientowa dla mieszkańców Warszawy i turystów z konkursem na "twarz regionu". MROT zaprezentował tam również stoiska z modą, wyposażeniem wnętrz i rękodziełem ludowym pokazując w ten sposób potencjał Mazowsza w tych dziedzinach.

 / Fot. Ilona Perzanowska

Moda na Mazowsze swój debiut z pewnością może zaliczyć do udanych. Celem projektu jest uświadomienie wszystkim, a szczególnie warszawiakom, w jak pięknym i nieodkrytym jeszcze regionie żyją, jakie emocje i chwile pełne wrażeń mogą zyskać zwiedzając zakątki tak blisko Warszawy. Moda na Mazowsze to zupełnie innowacyjny sposób promocji miejsc i regionów łączący w sobie podróże, kulinaria i design.

W ramach projektu specjalnie powstała kolekcja mody autorstwa Anny Lea-Chojnackiej. Pełna paleta barw, designerskie materiały oraz unikatowe wzory to tylko kilka z cech prezentowanych strojów. Kolekcja zawiera propozycje zestawów na różne okazje zarówno dla kobiet, mężczyzn jak i dzieci.

Tekst i fotografia: Ilona Perzanowska

http://najlepszeimprezy.eu/wydarzenia/item/3598-mazowsze-ukryte-w-garderobie.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.