Facebook Google+ Twitter

Mazurek krytykuje PiS za obchody smoleńskie, przyznaje rację Wyborczej

Nieoczekiwany głos w sprawie obchodów smoleńskich zabrał, konserwatywny publicysta "Rzeczpospolitej", Robert Mazurek, który skrytykował PiS i ich zwolenników za sposób obchodzenia rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Żeby tego było mało, przyznał rację "Gazecie Wyborczej", która zapowiadała, że Jarosław Kaczyński uczyni z tych obwodów, swój polityczny wiec.

Dominika Wieloweyska nazwała go szaleńcem, ponieważ nie chce się opowiedzieć zdecydowanie, po, którejś ze stron sporu. Podobnie jak w przypadku wojny PiS-u z PO, nie ma tu miejsca na zajmowanie bezpiecznych pozycji, jak i dal racjonalnej krytyki dwóch zwalczających się plemion.

Mazurek troszkę, inaczej wyobrażał sobie uczczenie pamięci zmarłych tragicznie rodaków pod Smoleńskiem. Wierzył, że, chociaż na chwilę będzie można uchwycić tą magiczną atmosferę jedności narodowej, z przed dwóch lat. Pomylił się. Zobaczył szubienice przygotowane dla obecnej władzy, obok uśmiechniętych: Lecha Kaczyńskiego oraz Marii Kaczyńskiej.

Nie mógł zrozumieć, dlaczego ludzie, którzy na co dzień z fanatycznym zacietrzewieniem przekonują innych do wielkości Lecha Kaczyńskiego, w rocznicę jego śmierci, krzyczą: "Jarosław, Jarosław". A na dokładkę, te: "100 lat, 100 lat". Mazurek odważył się skrytykować naczelnego "Gazety Polskiej", Tomasza Sakiewicza, który po rosyjsku zwrócił się do kolegów z TVN, powiedział, ze trzeba do nich mówić w języku, który dobrze rozumieją.

Mazurek zaznaczał w tekście, że nie jest "salonowym paniczykiem". Daremny jego trud, niepotrzebne słowa. Jego tekst został pochwycony przez znienawidzony salon, i wykorzystany jako oręż do walki z Jarosławem Kaczyńskim: "Zaczął Pan mówić ludzkim głosem"- napisał o tekście Mazurka, Wojciech Maziarski.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Lancet
  • Lancet
  • 14.04.2012 19:34

Pan Mazurek napisał to , co myślą Warszawiacy . Myślę też ,że Mazurek straci robotę w Rzepie za niepoprawność polityczną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.