Facebook Google+ Twitter

Mazurskie Okna. Innowacyjność, profesjonalizm, integracja

Przykład klastra „Mazurskie Okna” doskonale ilustruje korzyści płynące ze stawiania na współpracę i wzajemną pomoc udzielaną wszystkim zrzeszonym w ramach organizacji podmiotom.

Bogdan Węgrzynek Public Relations / Fot. Archiwum Menu GroupPocząwszy od 2006 roku, kiedy wśród kilku zajmujących się stolarką firm z obszaru Warmii i Mazur zrodziła się pierwsza Inicjatywa Klastrowa, aż do momentu powołania Rady Klastra nikt nie spodziewał się, że działalność małej spółki przerodzi się w ogromne, jednoczące około 50 przedsiębiorstw, prężnie działające stowarzyszenie.

„Mazurskie Okna” zrzeszają zarówno małe i średnie firmy z zakresu stolarki otworowej czyli producentów okien, drzwi, elementów drewnianych, przesłon okiennych, parapetów, szyb, okuć i elementów metalowych jak również zabezpieczeń antywłamaniowych, bram i napędów garażowych.

Z „Mazurskimi Oknami” nieustannie współpracują instytucje otoczenia biznesu. Należą do nich między innymi Warmińsko – Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie, Warmińsko – Mazurska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Fundacja "Wspieranie i promocja przedsiębiorczości na Warmii i Mazurach", Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie.

Integrowanie i reprezentowanie przedsiębiorstw, kształcenie kadr z zakresu stolarki budowlanej, wspieranie innowacyjności i dbanie o wzrost konkurencyjności w branży jak również promocja regionu Warmii i Mazur to główne zadania Klastra „Mazurskie Okna”.

Zgodnie z ideą klasteringu w 2010 roku powstało Biuro Klastra „Mazurskie Okna”. Specjalnie utworzona jednostka udziela bezpłatnych porad z zakresu prawa, reklamy i marketingu, funduszy unijnych, zamówień publicznych, współpracy międzynarodowej i zakupów. Wyłącznie dzięki takim relacjom innowacyjność, profesjonalizm i integracja zyskują pełnię swego znaczenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.