Facebook Google+ Twitter

Mazurskie urzędy niechętnie udzielają informacji

W ramach walki o dostęp do informacji publicznej Stowarzyszenie Razem dla Innych zwróciło się do mazurskich urzędów z prośbą o udostępnienie informacji dotyczących kosztów założenia i prowadzenia Biuletynów Informacji Publicznej. Jedynie 1/3 urzędów odpowiedziała w terminie.

W ramach swoich działań na rzecz upowszechnienia prawa dostępu do informacji członkowie Stowarzyszenia Razem dla Innych postanowili sprawdzić przestrzeganie tego prawa przez urzędy gminne, powiatowe oraz marszałkowski i wojewódzki województwa warmińsko-mazurskiego. W tym celu przeprowadziło akcję wysyłania wniosków o udostępnienie informacji publicznej dotyczącej kosztów założenia i prowadzenia Biuletynów Informacji Publicznej przez badane urzędy. Akcja miała dwa cele: po pierwsze sprawdzić przestrzeganie prawa do informacji publicznej przez urzędy, po drugie poznać koszty założenia i prowadzenia BIP-ów. Wniosków z akcji nie brakuje... niestety.

Wnioski o udostępnianie informacji publicznej wysyłaliśmy w dniach 12-15.10 (do kilku urzędów z przyczyn technicznych wysłaliśmy ponownie 19-20.10.09). Zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej na odpowiedzi czekaliśmy 14 dni. Wnioski wysyłaliśmy elektronicznie i takiej odpowiedzi również od urzędów żądaliśmy.

We wniosku prosiliśmy o podanie kosztów założenia BIP-u oraz o miesięczne koszty utrzymania Biuletynu. Prosiliśmy również o przesłanie kopii umów o założenie i prowadzenie BIP-u. Dodatkowo do urzędów mających BIP-y na Wrotach Warmii i Mazur przesyłaliśmy pytanie o koszty związane z migracją na Wrota.

W przewidzianym przez ustawę terminie otrzymaliśmy 47 odpowiedzi (na 137 wysłanych) z informacją publiczną oraz 4 odpowiedzi odmawiające udostępnienia informacji. Z tego 24 urzędy przesłały nam kopie żądanych umów. Podane miesięczne koszty prowadzenia BIP-u wahają się od zera do kilkuset złotych miesięcznie, a koszt założenia również od zera to 4,5 tysiąca złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

BTshUTNhHESOxAX
  • BTshUTNhHESOxAX
  • 04.05.2012 03:17

folksonomie to nie klsjafikycae bliżej im do kategoryzacji, choć sama nazwa jest też nienajlepsza bo to żadna -nomia. A teraz kawałek tekstu z mojej pracy Folksonomie bowiem nie mają żadnych relacji z taksonomiami lecz ze zbiorem niekontrolowanych słf3w kluczowych (tagf3w) bez żadnej hierarchii.Folksonomie są rezultatem tagowania informacji i obiektf3w przez użytkownikf3w w Internecie. Owe tagowanie może się odbywać w przestrzeni danej społeczności internetowej skupiającej się wokf3ł określonego tematu lub też na własny użytek. Tagowanie polega na przypisywaniu słf3w kluczowych najlepiej określających daną informację.Folksonomie są wynikiem powiązań pomiędzy poszczegf3lnymi tagami określającymi dane informacje. Ważnym aspektem jest tutaj kwestia płaskiej organizacji tagf3w. Jedynym elementem spajającym dane tagi jest ich występowanie przy konkretnej informacji.itp. itd

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.