Facebook Google+ Twitter

Mazury AirShow 2010 – najbardziej wyczekiwana impreza w Polsce!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-07-07 15:36

Wyjątkowe akrobacje lotnicze, lądowania i wodowania na tafli jeziora Niegocin... Impreza organizowana jest pod honorowym patronatem prezydenta elekta Bronisława Komorowskiego. Wstęp na pokazy jest bezpłatny!

 / Fot. Aeroklub Krainy JeziorW dniach 7-8 sierpnia odbędzie się jedna z największych imprez non-profit w Polsce oraz jedyna tego typu w Europie łącząca akcenty wodniacko-lotnicze - Mazury AirShow 2010!

Dokładnie za miesiąc rozpocznie się niesamowite przedsięwzięcie mające na celu pokazać niezwykłość statków powietrznych, ich możliwości, łamanie praw grawitacji, a jednocześnie przybliżyć uroki Mazur jako niepowtarzalnego miejsca na świecie. Pokazy odbędą się w nietypowej scenerii: w samym sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, tj. nad jeziorem Niegocin (Giżycko). Przystosowane statki powietrzne będą wodowały na tafli jeziora Niegocin.

Mazury AirShow jest to impreza pod wieloma względami wyjątkowa. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie akrobacji zespołowej i indywidualnej, pokazów przelotów nowoczesnych maszyn transportowych i wielozadaniowych oraz zabytkowych samolotów, na których latali piloci podczas I i II wojny światowej.

 / Fot. Aeroklub Krainy JeziorPrzewidziany jest udział m.in. legendarnej latającej amfibii Consolidated PBY Catalina oraz śmigłowców Mi-14PŁ i W-3WA Anakonda. Spośród innych wyjątkowych maszyn nielądujących na wodzie spodziewany jest pokaz takich samolotów jak m.in. DC-3 Dakota i Jak-18.

Według oceny organizatorów, w oparciu o lata ubiegłe, pokazy przez dwa dni obserwować będzie kilkadziesiąt tysięcy osób zgromadzonych na brzegach jeziora Niegocin oraz na licznych jednostkach pływających. Według wstępnych zapowiedzi w tym roku w Zlocie uczestniczyć będzie blisko 100 załóg - statków powietrznych z kraju i zagranicy.

Szczegóły na stronie internetowej: mazuryairshow.pl

Nadesłał: Kamil Purłan
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie otwarty.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.