Facebook Google+ Twitter

Mazury nie zostały cudem natury. Poznaj siedem nowych cudów świata!

Miało być wielkie świętowanie, zostało rozczarowanie i duży niedosyt. Organizatorzy i osoby najbardziej zaangażowane w ten projekt dokonały podsumowania akcji promocyjnej, mającej sprawić, by Mazury wygrały w plebiscycie na siedem nowych cudów natury. Niestety, nie wygrały.

 / Fot. l. TBS, licencja Creative Commons 3.0Było blisko, polski kandydat w ścisłej czołówce w znamienitym towarzystwie, jako jedyna kraina jezior wśród finałowej dwudziestki ósemki. Duże nadzieje wiązano z tym plebiscytem i niestety Mazur nie ma wśród zwycięzców. Tytuł siedmiu nowych cudów natury zdobyły: Amazonia, znajdująca się w Ameryce Południowej, wietnamska Zatoka Ha Long, argentyńsko-brazylijski wodospad Iguaçu, koreańsko-południowa wyspa Czedżu, indonezyjskie Komodo, Filipiński Park Narodowy Rzeki Podziemnej Puerto Princesa i Góra Stołowa z RPA.

11 listopada w centrum prasowym PAP, na kilkadziesiąt minut przed oficjalnym ogłoszeniem wyników, przedstawiono, jak wyglądały kulisy pracy osób zaangażowanych, by Mazury zostały cudem natury. Wśród zebranych między innymi byli: marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas, prezes Polskiej Izby Turystyki Jan Korsak, podróżnik i ambasador Mazur Jacek Pałkewicz, autor utworu promującego akcję "Mazurski Cud" Krzysztof Jaworski.

Marszałek Jacek Protas podkreślał, jak ogromna energia społeczna wyzwoliła się w trakcie akcji. To właśnie ta energia sprawiła, że z czterystu uczestników pierwszej eliminacji Mazury znalazły się wśród dwudziestu ośmiu finalistów - jako jedno z pięciu miejsc z Europy oraz jako jedyna kraina jezior. Ambasador akcji Mazury Cud Natury podróżnik Jacek Pałkiewicz zaangażował między innymi trzech prezydentów Lecha Wałęsę, Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego w to, by wspólnie poparli rodzimą kandydaturę w plebiscycie na siedem nowych cudów natury. Podróżnik podkreślał, że został ambasadorem, bo jest zmęczony tym, że mało kto wie na świecie, gdzie leży Polska i jedynymi hasłami, z którymi kojarzy Polską, są: Jan Paweł II, Lech Wałęsa i Solidarność.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

agent253
  • agent253
  • 22.11.2011 10:13

Wielka szkoda,że piękne Mazury nie zostały cudem natury. Ale i tak są ładne bez tego tytułu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Konkurencja była silna. To, że nie są na liście 7 cudów świata nie oznacza, że przestały być piękne. A kto interesował się konkursem to dowiedział się o nich. Efekt promocyjny więc udany.

Komentarz został ukrytyrozwiń
głosujący
  • głosujący
  • 13.11.2011 13:57

miały bardzo silnych konkurentów, ale moim zdaniem to nie sa jakimś cudem:(

Komentarz został ukrytyrozwiń
Leśny ludek
  • Leśny ludek
  • 13.11.2011 11:57

Krajobraz mazur jest zbyt delikatny, żeby udźwignąć szarańczę z całego świata. Cieszę się, że Mazury nie wygrały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ze spokojem przyjąłem werdykt, choć serce jest za Mazurami, które znam. W pięknym Szczytnie spędziłem czasy licealne.

W konkursach, gdzie nie da się czegoś zważyć, zmierzyć czy policzyć - wynik do końca jest niepewny. Dla mnie one nie różnią się zbytnio od punktacji za jazdę figurową na lodzie, zwłaszcza za wrażenia estetyczne. Tak czy siak Mazury są piękne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
feanek kimono
  • feanek kimono
  • 13.11.2011 11:39

jak ma być cudem jak wieksząść krawaciaży buduje sobie tam domy .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie dla wielu, mimo wszystko, są wciąż najcudowniejszym z miejsc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.