Facebook Google+ Twitter

McCain wyprzedził Obamę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-08 07:14

Republikański kandydat na prezydenta USA senator John McCain wyraźnie wyprzedził demokratę Baracka Obamę w przedwyborczych sondażach. Powodem wzrostu poparcia dla McCaina jest zakończona niedawno konwencja Partii Republikańskiej oraz wybór gubernator Alaski Sary Palin jako kandydatki na wiceprezydenta.

Tuż po zakończeniu konwencji Demokratów w Denver, Barack Obama wyprzedzał Johna McCaina o 6 do 8 punktów procentowych. Różnica ta zmalała, gdy kandydat Republikanów ogłosił, że jego partnerką w wyborach będzie 44-letnia Sara Palin. Gdy gubernator Alaski pojawiła się na konwencji republikanów w St. Paul, wielu Amerykanów zareagowało entuzjastycznie.

Pewność siebie i charyzma Palin sprawiły, że spodobała się nie tylko twardemu elektoratowi Partii Republikańskiej, ale również wielu wyborcom niezależnym, a szczególnie kobietom. Według najnowszych sondaży, para McCain - Palin wyprzedza kandydatów Partii Demokratycznej Baracka Obamę i Joe Bidena o 3 - 4 punkty procentowe.

W badaniu przeprowadzonym na zlecenie dziennika "USA Today", przewaga kandydatów Partii Republikańskiej (w grupie potencjalnych wyborców)wynosi aż 10 procent.

Kandydatura Palin spowodowała też wyraźny wzrost entuzjazmu wśród Republikanów. Jeszcze 2 tygodnie temu na przemówienia Johna McCaina przychodziło po kilkaset osób. Teraz, gdy podróżuje z Sarą Palin, jego wiece gromadzą po kilkanaście tysięcy wyborców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.