Facebook Google+ Twitter

McDonald's bogatszy dzięki lemoniadzie

Sieć restauracji z dnia na dzień notuje coraz lepsze wyniki. Dzięki temu cena akcji najbardziej znanego fastfooda na świecie jest najwyższa w historii. A wszystko za sprawą lemoniady.

Amerykański wynalazek sieci barów szybkiej obsługi po raz kolejny zaskoczył analityków swoimi wynikami. Jego przychody w drugim kwartale 2011 wzrosły o ponad 16 procent w skali roku i wynoszą prawie 7 miliardów dolarów. Zysk wyniósł 1,4 miliarda dolarów, czyli 1,35 dolara na akcję. Właśnie takie wyniki spowodowały, że dziś za akcję trzeba zapłacić około 90 dolarów.

Tak dobre wyniki McDonald's zawdzięcza mrożonym napojom, która stały się hitem. Dodajmy też, że główny rynek fastfoodu to Stany Zjednoczone, gdzie notowane są właśnie największe upały od lat. I w tym kraju sprzedaż napędzała mrożona truskawkowa lemoniada, McNuggets z kurczaka oraz płatki owsiane.

Bary szybkiej obsługi McDonald’s na świecie to ponad 30 tys. restauracji i ponad 400 tys. pracowników. W Polsce ta popularna sieć fastfoodów posiada 262 restauracje i ponad 15,5 tys. pracowników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.