Facebook Google+ Twitter

McDonald's w Rosji ma kłopoty. Kontrolerzy zamykają bary

Rosyjscy kontrolerzy zamknęli cztery lokale McDonald's w Moskwie. Wśród nich jest największa restauracja w Europie. Kontrole odbyły się również w lokalach amerykańskiej sieci na Uralu.

 / Fot. Autor: Karel Schmiedberger ml. (vlastni dilo / own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) lub CC-BY-3.0 (http://creativecommons.org/licensW wyniku niezapowiedzianych kontroli przeprowadzonych przez rosyjski Rospotriebnadzor zamknięto cztery restauracje McDonald's w Moskwie. Kontrola była niepomyślna do najstarszego i największego lokalu znajdującego się przy ulicy Puszkina. Obsługuje on dziennie 12 tys. klientów. Został otwarty w 1989 r.

Kontrolerzy zarzucają sieci naruszenie norm sanitarnych - podaje Gazeta.pl. W Moskwie znajduje się 160 restauracji, ale kontrole trwają też m.in. w Jekaterynburgu.

Informator dziennika "Kommiersant" twierdzi, że kontrole prowadzone są na polecenie rosyjski władz. Dowodem na to ma być m.in. fakt, że zamiast polecenia usunięcia uchybień, kontrolerzy nakazują zamykać lokale.

Czym "podpadła" amerykańska sieć w Rosji poza jej pochodzeniem? Przede wszystkim zamknięciem swoich lokali na Krymie po jego aneksji przez Federację Rosyjską. Dostawcami produktów do barów w Rosji są tamtejsi producenci z Kaliningradu i Kotielników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.