ME do lat 19: Hiszpania pewnie zmierza po tytuł

Młodzi piłkarze Hiszpanii rozgromili w meczu półfinałowym Austrię aż 5:0. W drugim meczu Szkoci wygrali z Czechami 1:0.

Austriacy dzielnie się bronili przez pół godziny. Po 33 minutach worek z bramkami się rozwiązał. Cichym bohaterem spotkania był napastnik Juan Manuel Mata, który wprawdzie strzelił tylko jednego gola, ale wypracował aż trzy. W 33 minucie podał piłkę Jeffrenowi Suarezowi, który strzałem w krótki róg zapewnił prowadzenie swojemu zespołowi. Dziesięć minut później Mata dał się sfaulować tuż przed polem karnym. Javi Garcia miał szczęście przy strzale z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od poprzeczki, potem od bramkarza Austrii i wpadła do siatki.

Po przerwie pogodzeni z losem Austriacy niespecjalnie przeszkadzali rywalom w rozgrywaniu piłki i dochodzeniu do sytuacji strzeleckich. Trzy gole w drugiej połowie były dla nich najmniejszym wymiarem kary.

W spotkaniu Szkotów z Czechami do przerwy utrzymywał się rezultat bezbramkowy. Brytyjczycy zaskoczyli rywali zaraz po przerwie – gola efektowną główką zdobył Elliot. Po stracie Czesi ruszyli do odrabiania strat, ale ich starania można było porównać do starań Polaków w meczu grupowym właśnie z drużyną zza południowej granicyw. Tym razem to nasi południowi sąsiedzi męczyli się bez efektu i przegrali.

W sobotnim finale na stadionie w Poznaniu spotkają się więc przeciwnicy z grupy. Faworyta wskazać nietrudno. W eliminacjach Hiszpanie wygrali 4:0.

Hiszpania - Austria 5:0 (2:0)
Bramki: J. Suarez 34, Garcia 42, 79 min., Mata 72, Bueno 88

Czechy - Szkocja 0:1 (0:0)
Bramka: Elliot 47