ME do lat 19: Inauguracja jak u seniorów

Od porażki rozpoczęli polscy piłkarze udział w mistrzostwach Europy do lat 19. Na stadionie Lecha Poznań przy obecności 15 tysięcy widzów przegrali z Austrią 0:1.

Mecz nie był porywającym widowiskiem. W pierwszej połowie podopieczni Michała Globisza częściej byli przy piłce, ale nie potrafili udokumentować tej przewagi nawet groźnym strzałem na bramkę Bartolomeja Kuru. Dwukrotnie nasi zawodnicy efektownie wymienili podania, ale strzały Fojuta i Cywki sprzed pola karnego były niecelne.

W drugiej połowie gra polskich zawodników wyglądał znacznie gorzej. Częściej do głosu dochodzili Austriacy i dopięli swego w 75 minucie. Najlepszy w ich ekipie, Erwin Hoffer, znakomicie wyszedł do dalekiego podania Hinuma, wyprzedził Krzysztofa Króla i z 17 metrów przelobował Tytonia.

Polacy po stracie bramki ruszyli do przodu. W 77 min. wykonywali rzut rożny i w zamieszaniu obrońca Austrii wybił piłkę z linii bramkowej. W 83 min. Hoffer dostał identyczne podanie jak to, po którym padła bramka. Tym razem napastnik austriacki wpadł w pole karne i z pięciu metrów uderzył w krótki róg. Przemysław Tytoń wykazał się jednak sporym refleksem. W 89 min. Polacy mieli szansę na wyrównanie. Mariusz Sacha uderzył mocno z 18 metrów, ale piłka poleciała wprost w bramkarza, który nie miał problemów z jej wybiciem.

Polakom nie udał się rewanż za porażkę 1:3 w meczu towarzyskim sprzed roku. Nie pokazali dobrej piłki, a ich grę można porównać do pierwszego występu seniorskiej reprezentacji na mundialu. Mistrzostwa Europy nasi młodzi zawodnicy zainaugurowali w Poznaniu. Mają nadzieję zagrać na stadionie Kolejorza jeszcze raz - będzie tam bowiem rozgrywany już tylko finał. Porażka z Austrią mocno sytuację biało-czerwonych skomplikowała.

W czwartek Polacy grają we Wronkach z Belgią, która pokonała w pierwszym swoim meczu Czechów 4:2 (3:1)

Polska - Austria 0:1 (0:0)
Bramka: Hoffer 75. Żółta kartka: Król. Sędziował: Herve Piccirillo (Francja). Widzów: 15 000.
Polska: Tytoń - Marciniak, Fojut, Strugarek (80 Stachyra), Król - Oziemczuk (46 Saha), Czarnecki, Burkhardt, Cywka, Konopelsky (67 Michalak) - Janczyk
Austria: Kuru - Lercher, Proedl, Gramann, Suttner - Walch (62 Vishaj), Hinum, Kavlak, Hackmair - Simkovic (59 Okotje) - Hoffer (88 Sikorski)