176210 miejsce

ME do lat 19, poznaliśmy finalistów!

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2007-07-25 11:05

5 i 0 - tyle bramek padało w meczach półfinałowych młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 19. W finale spotkają sie reprezentacje Grecji i Hiszpanii.

Znamy już finalistów piłkarskich mistrzostw Europy do lat 19. W półfinałowych meczach zmagały się ze sobą reprezentacje: Grecji i Niemiec oraz Hiszpanii i Francji.

Niemiec Sebastian Tyrala (L) walczy o piłkę z Grekiem Vasilisem Apostolopoulosem (P) podczas meczu półfinałowego mistrzostw Europy drużyn do lat 19 w austriackim Steyr, 24 bm. (gj) PAP/EPA/Herbert Pfarrhofer / Fot. PAP/EPA/Herbert PfarrhoferW pierwszym spotkaniu padło aż 5 bramek. Faworytem pojedynku była drużyna Niemiec, która już na początku spotkania objęła prowadzenie, jednak reprezentanci Hellady nie dali za wygraną i dzielnie walczyli do końca. Opłacało się, bo "Grecy pokonali Niemców 3:2. Należy zaznaczyć, że zwycięska bramka padła w ostatniej minucie spotkania.

W drugim meczu półfinałowym dla odmiany gole nie padły. (W regulaminowych 90 minutach) Mecz był wyrównany. Obie strony miały wiele szans na otwarcie wyniku spotkania, jednak żaden z młodych piłkarzy nie potrafił zdobyć bramki. Po 90 minutach przyszedł czas na dogrywkę (2x15 minut), w której wynik meczu nie uległ zmianie. W rzutach karnych lepsi okazali się Hiszpanie. Francuscy mistrzowie sprzed dwóch lat nie sprostali zadaniu i ulegli zawodnikom z Półwyspu Iberyjskiego 4:2.

W finale tej prestiżowej imprezy spotkają się więc reprezentacje Grecji i Hiszpanii. Miejmy nadzieję, że mecz ten dostarczy nam, kibicom wielu wrażeń i sprawi, że młode gwiazdy zabłysną w pełnym blasku.